مجمع خیران ازدواج در قزوین راه اندازی می شود

ایرنا شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۹:۷
قزوین - ایرنا – مجمع خیران ازدواج در قزوین به منظور کمک به جوانان برای تشکیل خانواده و رفع مشکلات آنها راه اندازی می شود.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به کاهش آمار ازدواج و مشکلات پیش روی جوانان جهت تشکیل خانواده، مشارکت خیران و تشکل های مردم نهاد به منظور کمک به جوانان و حل مشکلات آنها در این حوزه ضروری است.
مریم بیدخام با بیان اینکه اعضا و خیران این مجمع در زمینه تأمین هزینه های ازدواج جوانان و تهیه جهیزیه اقدام می کنند، اظهار داشت: امیدواریم با مشارکت خیران و سایر سمن های خیریه شرایط لازم برای تشکیل خانواده در استان فراهم شود و همچنین آموزش های لازم جهت پایداری خانواده ها به متقاضیان ارایه گردد.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گفت: بهره گرفتن از ظرفیت تمامی خیران از قبیل سازمان های مردم نهاد خیریه، مراکز نیکوکاری کمیته امداد و دیگران در حوزه ازدواج، منجر به بهبود شرایط ازدواج جوانان خواهد شد.
وی مهیا نمودن شرایط لازم را برای ازدواج جوانان، نیازمند کمک خیران دانست و افزود: بسیاری از مشکلات پیش روی جوانان در امر ازدواج با کمک های دولتی حل نمی شود و باید خیران در این حوزه ورود جدی داشته باشند.
بیدخام تاکید کرد : نیکوکاران و خیران در هر حوزه ای از قبیل مدرسه سازی، سلامت، مسکن و ... وارد شده اند موفقیت های بسیاری خوبی را کسب کرده اند و قطعا با ورود آنها در این حوزه نیز بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد.
وی ادامه داد: با مشارکت خیران در امر ازدواج جوانان و خرید جهیزیه و اشتغال آنها انتظار می رود شاهد افزایش آمار ازدواج و پایداری خانواده ها باشیم.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار