پارسینه: رییس سازمان هواپیمایی از جلسه مشترک با حضور اعضای کمیسون عمران مجلس و وزیر راه و شهرسازی برای تعیین نرخ بلیت پرواز ها در هفته جاری خبر داد و گفت: اکنون همه پرواز ها با رعایت ظرفیت ٦٠ درصدی انجام می شود.

تورج دهقانی زنگنه رییس سازمان هواپیمایی درباره نرخ بلیت شرکت های هواپیمایی در پرواز های داخلی افزود: هیچ افزایش نرخی اعمال نشده و قیمت ها مربوط به دامنه نرخ ها در سال ۹۸ است، به عنوان مثال در مسیر پُرتقاضایی نظیر تهران- مشهد حداقل نرخ ۳۵۵ هزار تومان و حداکثر ۷۰۱ هزار و ۳۰۰ تومان است.
وی اضافه کرد: از نظر سازمان هواپیمایی کشوری، سقف و کف نرخ ها قابل قبول نیست و این چیزی است که شرکت های هواپیمایی تصمیم گرفته اند.
دهقانی زنگنه خاطرنشان کرد: معتقدیم عرضه و تقاضای بازار است که قیمت را تعیین می کند، اما متغیر های زیادی روی حمل و نقل هوایی تاثیر می گذارد.
رییس سازمان هواپیمایی کشوری در عین حال گفت: برخی چارترکننده ها نرخ بلیت را افزایش می دهند، چارترکننده به صورت سلف خری پروازی را به مدت یک سال از قبل می خرد و در طول زمان با نرخ ها بازی می کند.
دهقانی زنگنه تاکیدکرد: مردم برای خرید بلیت باید از سایت شرکت های هواپیمایی بلیت تهیه کنند که معتبر و پاسخ گو بوده و قیمت های مناسب ارائه می کنند.
فاصله گذاری اجتماعی در پرواز ها
این مقام مسوول در ادامه درباره رعایت فاصله گذاری اجتماعی در پرواز ها افزود: سازمان جهانی هواپیمایی (ایکائو) و انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) اطلاعیه دادند که نیازی به رعایت فاصله گذاری اجتماعی هنگام پرواز نیست و طبق آمار، از هر ۲۷ میلیون مسافر هواپیما ممکن است یک نفر به کرونا مبتلا شود.
وی گفت: دستورات ایکائو و یاتا همچون دستورات سازمان بهداشت جهانی برای وزارت بهداشت، برای همه شرکت های هواپیمایی معتبر است و تا جایی که به ایمنی پرواز لطمه نزند می توان آن را بومی سازی کرد.
رییس سازمان هواپیمایی کشوری با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار