شرایط و مراحل طلاق توافقی + مدارک لازم

لوگوی ایلنا ایلنا . یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۶:۵۸

خانواده، مهمترین نهادی است که هر فردی در طول زندگی خود، عضو آن است و نقش ها و مسئولیت های مهمی را در آن می پذیرد. اما گاها افراد به دلایل مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی از نقش خود سرباز می زنند و یا توانایی ایفای درست و به موقع نقش خود را ندارند. در واقع زندگی به یک انحطاط کامل رسیده و طلاق شاید بهترین راه برای رهایی از این وضعیت باشد.
طلاق توافقی یکی از راهکارهای مناسب برای کاهش آسیب های مختلف در خانواده هایی است که به بن بست کامل رسیده اند. خانواده، مهمترین نهادی است که هر فردی در طول زندگی خود، عضو آن است و نقش ها و مسئولیت های مهمی را در آن می پذیرد. اما گاها افراد به دلایل مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی از نقش خود سرباز می زنند و یا توانایی ایفای درست و به موقع نقش خود را ندارند. در واقع زندگی به یک انحطاط کامل رسیده و طلاق شاید بهترین راه برای رهایی از این وضعیت باشد.
طلاق توافقی
طلاق توافقی به عنوان یک پدیده مذموم اجتماعی، در برخی موارد همانند یک جراحی سخت ولی نتیجه بخش می تواند از برخی آسیب های هولناک دیگر جلوگیری کند. تصور کنید که زن و شوهری که به هیچ عنوان سنخیتی با یکدیگر ندارند و هر روز دچار کشمکش و دعوی و ضرب و جرح هستند، آیا بهتر نیست که قبل از آن که فرزندی به دنیا آورند با طلاق توافقی از یکدیگر جدا شوند؟ آیا بهتر نیست که بسیاری از حسرت ها، عقده ها، کمبودها و سایر مشکلات برای فرزندی که می توانست در شرایط بهتری متولد گردد، به وجود نیاورند؟ آیا بهتر نیست به جای آن که زوجین آسیب های مختلف جسمی، روحی و ... را به یکدیگر وارد کنند، با طلاق توافقی مسیری بدون حاشیه را برای جدایی طی کنند تا سریع تر با شرایط پس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار