این روزها با آغاز موج جدید کرونا و شیوع گستره این ویروس منحوس شاهد بی توجهی و زیر پا گذاشتن پروتکل های بهداشتی از سوی برخی شهروندان هستیم که این موضوع نه تنها سلامت فردی بلکه سلامت اطرافیان و جامعه را به خطر می اندازد. از این رو برخورد با افراد متخلف و بی توجه به قوانین و پروتکل های بهداشتی خواسته اکثریت مردم بوده و می بایست مورد توجه ستاد مبارزه با کرونا و دادستان(مدعی العموم) قرار گیرد.

خبرگزاری فارس لرستان_سعید سرشار؛ این روزها شیوع کرونا در لرستان به اوج خود رسیده و در بدترین شرایط خود از آغاز شیوع این ویروس منحوس قرار داریم.
با وجود اینکه ستاد استانی مبارزه با بیماری کرونا در استان لرستان در روزها و هفته های اخیر تصمیماتی در جهت اعمال محدودیت ها و کاهش شیوع کویید ۱۹ گرفته است اما در عمل و با نگاهی به وضعیت جامه متوجه می شویم شرایط نه تها بهبود نیافته بلکه روز به روز بدتر می شود. این را وزارت بهداشت نیز اعلام کرده و گفته است ۴ شهرستان از استان لرستان در وضعیت خطرناک قرار دارند.
در شرایطی که به نظر می رسد دستگاه های متولی نتوانسته اند پروتکل ها را به درستی اجرا کرده و نظارت لازم جهت اجرای آنها داشته باشند، اما شهروندان نیز نقش اصلی را در شیوع این ویروس دارند.
به عنوان مثال یکی از بهترن راه های انتقال کرونا برگزاری تجمعات است و بر همین اساس برگزاری هر نوع مراسم عزا و عروسی ممنوع اعلام شده است اما با حضور در سطح شهر خرم آباد و دیگر شهرهای استان روزانه شاهد مراسم هایی هستیم که به منشا توزیع کرونا بدل گشته اند. متاسفانه برخی شهروندان هنوز کرونا را جدی نگرفته و با بی توجهی به هشدارها و زیر پا گذاشتن پروتکل ها اقدام به برگزاری مراسم می کنند.
برگزاری بی وقفه مراسم ها در شهرهای استان آن هم در شرایطی که کرونا روز به روز قوی تر می شود چیزی جر بازی با جان خود و دیگر شهروندان نیست. متاسفانه باید گفت دستگاه های ناظر و مسوول رسیدگی به تخلفات نتوانسته اند به درستی نقش آفرینی کنند.
از این رو با توجه به اینکه امکانات درمانی استان با ادامه شرایط موجود ممکن است با کمبودهایی مواجه شود و از طرفی حفظ سلامت مردم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار