سردار سلیمانی: تحریم ها فرصتی برای رهایی بودجه کشور از نفت است

مثلث آنلاین پنج شنبه ۲۷ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۵
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران گفت: تحریم ها می تواند برای ما فرصت باشد که بتوانیم به لطف خداوند بودجه کشور را از نفت رهایی و به عنوان پشتوانه اصلی برنامه ریزی های زیربنایی کشور قرار دهیم.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
به گزارش خبرگزاری فارس، سردار سرلشکر قاسم سلیمانی امروز در آیین کلنگ زنی کارخانه های تهیه و تولید، فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی در رابر ضمن قدردانی از اقدام مهم دست اندرکاران این پروژه اظهار داشت: اینجا فقط موضوع کلنگ زنی نیست بلکه در درون کشور ما استعدادهای فراوانی وجود دارد که می تواند در بعد اقتصادی و فرهنگی کمک های بسیاری به جلوگیری از معضلات موجود در جامعه کند.
فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه اگر به نحو مطلوب از امکانات موجود جامعه استفاده می شد ما مشکل فرهنگی و اقتصادی نداشتیم، عنوان کرد: از اساس مدیریت در کشور ما برداشت غلطی شده که ما پایه مدیریت را بر مبنای نفت قرار دهیم و به توان تولید نفت، بودجه اداره کشور را تنظیم کنیم که ادامه این روند ظلم به نسل های آینده و کشور است.
وی اظهار کرد: ما کشورهای زیادی داریم که از نفت بهره ای نبرده اند اما صادرکننده صدها ماده دیگر با تراز مالی هنگفت هستند و مدیریت کشور ما باید بر این اساس باشد که کسی بخش های زمین مانده بالقوه را به فعلیت برساند.
سردار سلیمانی بیان کرد: تحریم ها می تواند برای ما فرصت باشد که بتوانیم به لطف خداوند بودجه کشور را از نفت رهایی و به عنوان پشتوانه اصلی برنامه ریزی های زیربنایی کشور قرار دهیم، ما تا وقتی که ثروت های عظیمی که در این مرزوبوم به ودیعه گذاشته شده را نتوانیم احیاء کنیم مشکلاتی خواهیم داشت.
وی با اشاره به اینکه باید روش های مدیریتی را عوض کنیم، گفت: اگر ما بخواهیم زیرمجموعه یکی از گیاهان دارویی مثل شیرین بیان که در این منطقه به وفور یافت می شود را فراهم کنیم به بیش از 10 کارخانه فرآوری نیاز ...

سرخط اخبار