ایرانیان مقیم آتن در شب شهادت مولای متقیان (ع) اشک ماتم ریختند

ایرنا دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲۵
آتن- ایرنا- ایرانیان و شیعیان مقیم یونان با تجمع در رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران و دیگر مراکز اسلامی nv s,' ت شهادت مولای متقیان امام عدالت و شجاعت به سوگ نشستند.

مراسم شب شهادت امام عدالت و شجاعت مولای متقیان با حضور مجید مطلبی شبستری سفیر جمهوری اسلامی، کارکنان سفارت و دیگر ارگان های جمهوری اسلامی ایران در آتن به همراه خانواده هایشان و تعدادی از ایرانیان مقیم حضور برگزار شد.
در این مراسم ملکوتی ابتدا نماز مغرب و عشا به امامت آیت الله شیخ علی اسلامی روحانی اعزامی از تهران اقامه و سپس آیت الله اسلامی در سخنانی با اشاره به وصیت نامه امام علی (ع) گفت: او فردی بی نظیر در جهان بشریت بوده است که همه اعمالش فقط برای رضای خداوند متعال صورت می گرفته که این در وصیت نامه آن حضرت کاملا مشهود است.
وی در ادامه افزود: امام علی (ع) این شاگرد راستین پیامبر اکرم (ص) برای یتیمان و فقرا اهمیت خاصی قائل بود و با دشمنان خود شجاعانه برخورد می کرد که امروز رهبر معظم انقلاب با استناد به همین آموزه ها به یاری مستمندان شتافته و با شجاعت در مقابل زیاده خواهی دشمنان اسلام ایستادگی می کند.
وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: تنها را سعادت بشری در پیروی از امامان معصوم (ع) است و امام علی (ع) الگوی عدالت، انسانیت و آزاده زیستن بوده که چنانچه خواهان سر بلندی و عاقبت بخیری خود و جامعه هستیم، باید پیرو عدالت و شجاعت مولای متقیان باشیم.
در ادامه دعای جوشن کبیر تلاوت و مراسم قرآن به سر گرفتن توسط عاشقان امامت اجرا شد و عاشقان ولایت در سوگ شهادت امام علی (ع) اشک ماتم ریختند.
همچنین مراسم مشابهی نیز در انجمن جعفری شیعیان و انجمن گلزار حضرت زینب (س) با حضور گسترده شیعیان برگزار شد.
شبس**462**1953**1917

سرخط اخبار