رییس دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه با هدف ارتقای علوم اعصاب در جامعه افتتاح شد که طرح اضطراب زدایی از جامعه نیز یکی از طرح های این دپارتمان است.

به گزارش قدس آنلاین ، پرفسور علی گرجی با اشاره به اینکه «دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد در دو بخش آزمایشگاهی و کلینیکال ایجاد شده است»، اظهار کرد: در این دپارتمان با استفاده از بافت های انسانی یا استفاده از نمونه های حیوانی برای یافتن راهکارهای درمانی جدید در حوزه اعصاب تلاش می شود.
وی با بیان اینکه «یکی از اقدامات این دپارتمان، استفاده از بافت مغز انسان و سلول های بنیادی است که در همین راستا راهکارهای درمانی تشخیصی برای درمان بیماری های علوم اعصاب بررسی می شود»، عنوان کرد: خوشبختانه تاکنون حمایت های معنوی خوبی از سوی مسئولین دانشگاهی انجام شده است و دپارتمان های دیگر نیز همکاری خوبی با این دپارتمان دارند که از آن جمله می توان به همکاری دپارتمان معارف با دپارتمان علوم اعصاب در خصوص اجرای طرح اضطراب زدایی از جامعه اشاره کرد.
رییس دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه «یک قسمت از دپارتمان آزمایشگاهی و یک قسمت کلینیکال علوم اعصاب است»، عنوان کرد: مقالات مناسبی به همت اساتید و دانشجویان در این دپارتمان تهیه شده است و در این مرکز به جز اساتید که از سطح علمی خوبی برخوردار هستند، دانشجویان نیز مشغول آزمایش و تحقیق هستند.
 گرجی با بیان اینکه «قسمت کلینیکال دپارتمان در بخش علوم اعصاب بیمارستان امام رضا(ع) افتتاح شده است»، بیان کرد: در حال حاضر تمرکز اصلی بر بیماری صرع است چراکه در جهان، یک درصد مردم هر جامعه ای درگیر این بیماری هستند اما در کشور ما با توجه به تصادفات جاده ای این آمار بالاتر است.
رییس دپارتمان علوم اعصاب دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه «استان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار