صلحی که الان مطرح شده است قربانی کردن جمهوری اسلامی و حق آن در برابر یک دشمن رو به ضعف است و پس از آن صورت می گیرد که ما هزینه های بایسته یک «مقاومت پیروز» را پرداخته ایم و حالا در زمانه ای است که باید هزینه های پی درپی به جبهه دشمن وارد کنیم.

خبرگزاری فارس: سعدالله زارعی در یادداشت روز روزنامه کیهان نوشت: «عقلانیت به معنای محاسبه درست است. بعضی اسم عقلانیت را می آورند اما معنایش ترسیدن است. ترسوها حق ندارند اسم عقلانیت را بیاورند. ترسیدن و میدان خالی کردن عقلانیت نیست، همان ترس است. اینکه می بینید علیه امکانات موشکی ما تبلیغات می شود و علیه توانایی های منطقه ای ما تبلیغات می کنند و این اراذل یاوه گوی آمریکا که علیه ایران حرف می زنند، برای این است که این امکانات نظامی ما با محاسبه دقیق به وجود آمده است. مهم این است که دستگاه محاسباتی را حفظ کنیم و نگذاریم دچار اخلال شود که اگر دچار اخلال شود، شرایط ما بد خواهد شد».
این فرازی از سخنان حکیمانه امام خامنه ای -دامت برکاته- بود که بیست و یکم مهرماه جاری در ارتباط تصویری با چند آموزشگاه نظامی کشور بیان شد. این سخنان آنچنان شفاف و در عین حال محکم است که نیازی به شرح و تفسیر ندارد و این قلم نیز نمی خواهد به شرح آن بپردازد. در این خصوص ذکر چند نکته، خالی از فایده نیست:
1- در روزهای پایانی سال 1382 که شش ماه پس از اشغال افغانستان، عراق نیز به اشغال نظامی آمریکا درآمد و مقامات سیاسی و نظامی آمریکا و انگلیس اشاره ای هم به جمهوری اسلامی داشتند و از ایران می خواستند تا مسیر عزت و استقلال خود را پس از 25 سال مجاهدت تغییر داده و سیادت غرب را بر منطقه بپذیرد و مثل بقیه کشورها، کاری به کار سیاست های تجاوزطلبانه و فزون خواهانه آنان نداشته باشد، دو نظریه در ایران پدید آمد، یک نظریه از سوی کسانی مطرح شد که منطق خود را با واژه «عقلانیت» توضیح می دادند و مدعی بودند عقلانیت حکم می کند برای حفظ کشور و حفظ نظام از سیاست های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار