جزئیات بیشتر درباره عملیات ترکیه در شمال سوریه

تابناک چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۲۱
قریب به یک ساعت پیش رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه از آغاز عملیات نظامی در سوریه از سوی نیرو های نظامی ترکیه خبر داد.

به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا، عملیات با بمباران مناطقی که گفته می شود تروریست ها در آن اسکان دارند در منطقه تل الابیض و راس العین آغاز شده است و به گفته منابع نظامی عملیات نیروی زمینی ترکیه در بعد از بمباران های هوایی آغاز خواهد شد.
بمباران های هوایی توسط هواپیما هایی که از پایگاه های نظامی ترکیه در دیاربکر و اینجرلینک که در نزدیکی مناطق مرزی سوریه هستند، انجام می شود.
به موازات بمباران هوایی، توپخانه ترکیه نیز هدف های مورد نظر را شمال سوریه گلوله باران کرد.
اردوغان آغاز عملیات نظامی را از طریق توئیتر اعلام کرد و خاطر نشان کرد که عملیات نیرو های ارتش ترکیه به همراه ارتش آزاد سوریه عملیات موسوم به " چشمه صلح" علیه نیرو های پ. ک. ک؛ و ی پ. گ؛ و داعش در شمال سوریه آغاز شده است.
اردوغان، هدف از این عملیات را از میان برداشتن کریدور ترور در مرز های جنوبی ترکیه و تامین صلح و آرامش منطقه خواند.
مصطفی شن توپ رییس مجلس ملی ترکیه هم در ارتباط با عملیات نظامی ترکیه موسوم به چشمه صلح ترکیه گفت: هدف ترکیه از میان برداشتن کریدور ترور و تاسیس کریدور صلح است.
اردوغان بعد از اعلام آغاز عملیات نظامی، در گفتگوی تلفنی با دولت باغچه لی رهبر حزب حرکت ملی، مرال آک شنر رهبر حزب نیک و کمال قلچداراوغلو رهبر حزب جمهوریخواه خلق آنان را در جریان عملیات نظامی ترکیه در سوریه قرار داد.
بنا به گزارش منابع خبری در پی آغاز عملیات نظامی سفیران پنچ کشور دایم عضو شورای امنیت سازمان ملل به ترتیب به وزارت خارجه فرا خوانده شده و به آنان در مورد عملیات یاد شده توضیح داده شد که اولین نفر در این خصوص سفیر امریکا در ترکیه بود.
در این ارتباط سفیران آمریکا، چین، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار