مسئولان عراقی غافلگیر شدند

برترینها پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۱۷
تردد زائران از مرز خسروی بسیار زیاد است و همین امر موجب شده که مسئولان کشور عراق نتوانند نسبت به میزان جمعیت امکانات لازم را فراهم کنند.

خبرگزاری فارس: پس از بازگشایی مجدد مرز خسروی هر روز بر تعداد زائرانی که قصد دارند از این پایانه به سمت کربلای معلی حرکت کنند افزوده می شود.
به دلیل افزایش جمعیت زوار نسبت به سالیان گذشته و حجم بالای مسافران در مرز خسروی مسئولان عراقی که قرار بود اتوبوس مورد نیاز زائران را تامین کنند دچار مشکل شدند و تا این لحظه نتوانسته اند اتوبوس کافی به منظور تردد زوار به سمت کربلای معلی را تامین کنند.
بنابر اخبار وصله، بین 2 لی 3 هزار نفر از زائران کشورمان پس از خروج از مرز خسروی و ورود به خاک عراق هنوز نتوانسته اند به سمت کربلا حرکت کنند. به همین منظور مسئولان محلی و استانی در حال رایزنی با مسئولان کشور عراق هستند که اتوبوس های مورد نیاز زائران از ایران وارد خاک عراق شوند.
با توجه به اینکه در حال حاضر ترافیک جمعیتی در مرز مهران سنگین اعلام شده، به نظر می رسد که مسئولان به دنبال آن هستند که تمهیدات رفاهی بیشتری برای مرز خسروی در نظر بگیرند تا بخشی از زائران از این مرز خارج شوند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار