افشاگری مقام آمریکایی درباره توطئه کاخ سفید علیه ایران، آغاز عملیات امنیتی حشد الشعبی در مرز های سوریه، حمله نیرو های متحد امارات به نیرو های متحد عربستان در یمن و افشای نقش تونی بلر در عادی سازی روابط اسرائیل و امارات، از جمله مهم ترین خبر ها و رویداد های مرتبط با خاورمیانه در ۲۴ ساعت گذشته بوده اند. در این میان، باید به ادعای جدید ترامپ در مورد توافق با ایران نیز اشاره کرد.
به گزارش «تابناک»؛ دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا یک بار دیگر مدعی شده، چنانچه در انتخابات به پیروزی برسد، ایران ظرف یک ماه با دولت او توافق امضا خواهد کرد.
او گفت: «اگر در انتخابات پیروز شدیم، ایران خیلی زود با ما به توافق می رسد. به نظرم این اتفاق همان هفته اول رخ بدهد، ولی اجازه بدهید بگوییم یک ماه.»
رئیس جمهور آمریکا تا به حال چندین بار این ادعا را تکرار کرده و بازه های زمانی مختلفی را برای حضور ایران در مذاکرات پیشنهاد کرده است. ترامپ چند روز پیش گفت ایران فوراً بعد از پیروزی او در انتخابات با او وارد مذاکره خواهد شد.
ترامپ در سخنرانی اش روز ۱۹ شهریور درباره ایران مدعی شد: «می دانید چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آنها فقط منتظر انتخاباتند چون کشورشان دارد فرو می پاشد. تولید ناخالص داخلی شان ۲۴ درصد کاهش داشته و کسی تا به حال چنین چیزی نشنیده. کشورشان دچار مشکل شده. من نمی خواهم دچار مشکلات باشند، ولی آنها تا بعد از انتخابات صبر خواهند کرد.»
وی اضافه کرد: «وقتی من در انتخابات پیروز شوم، نزد ما می آیند و خیلی سریع با ما توافق می کنند. نگاه کنید ببینید این اتفاق با چه سرعتی رخ خواهد داد. تشنه توافق هستند، ولی می خواهند صبر کنند. می گویند بگذارید دو ماه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار