ساخت مخزن آب با ظرفیت پنج هزار مترمکعب در یزد آغاز شد

ایرنا پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۶
یزد - ایرنا - ساخت مخزن ذخیره آب به ظرفیت پنج هزار مترمکعب عصر روز پنجشنبه با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو ، محمدعلی طالبی استاندار و جمعی از مسئولان محلی در شهر یزد آغاز شد.

سرپرست شرکت آب و فاضلاب شهری(آبفا) یزد در این مورد به خبرنگار ایرنا گفت: ساخت این مخزن با ۱۱۰ میلیارد ریال اعتبار از محل بودجه تبصره سه آغاز شده است.
محمد فاتحی با بیان اینکه این مخزن با هدف افزایش ذخیره آب شرب ساخته می شود ، زمان اجرای طرح را ۱۸ ماه ذکر کرد که به گفته وی با بهره برداری از مخزن میزان ذخیره سازی آب شرب در مرکز استان افزایش می یابد.
وی اظهار داشت: همچنین یک باب مخزن به گنجایش ۱۰ هزار مترمکعب در اردکان با پیشرفت ۵۵ درصد جهت ذخیره سازی آب برای مواقع بحرانی و در راستای انتقال آب آشامیدنی به همراه عملیات ساخت یک باب ایستگاه پمپاژ نیز در حال ساخت است.
وی یادآور شد: هم اکنون در یزد ۸۱ باب مخزن ذخیره آب در مدار بهره برداری قرار دارد که حجم ذخیره آن افزون بر ۵۰۰ هزار مترمکعب است.
وزیر نیرو عصر روز چهارشنبه برای بهره برداری از چند پروژه و نیز شروع عملیات اجرایی تعدادی از پروژه های حوزه صنعت آب و برق به یزد سفر کرد و با حضور اردکانیان امروز نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان تشکیل شد.
به گفته وزیر نیرو با تکمیل ۳۴ طرح اقتصاد مقاومتی با ۴۰ درصد پیشرفت کار در یزد زمینه اشتغال ۱۰ هزار نفر فراهم می شود و برای اجرای این پروژه تاکنون ۲ هزار میلیارد تومان هزینه شده و به ۴۵۰۰ میلیارد تومان بودجه دیگر نیاز است.
۷۵۳۴/ ۲۰۴۷

سرخط اخبار