تظاهرات گسترده و میلیونی شهروندان عراقی در محکومیت حضور آمریکا در عراق برپا شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه سومریه نیوز، ملت عراق صبح امروز (جمعه) در پاسخ به درخواست گروه های عراقی و مقتدی صدر، رهبر جریان صدر برای حضور در تظاهرات میلیونی ضد آمریکایی، به صورت گسترده ای در منطقه "الجادریه" در مرکز بغداد تجمع کردند.
معترضان عراقی که کفن بر تن کرده و پرچم عراق را به دست گرفته اند، با سر دادن شعارهای ملی، حضور آمریکا در عراق را محکوم کردند.
ملت عراق همچنین با در دست داشتن پلاکاردهایی، خطاب به آمریکایی ها شعار "از کشورمان خارج شوید پیش از آنکه خودمان شما را اخراج کنیم" را سر دادند.
سایت ناس نیز نوشت که همزمان با آغاز تظاهرات میلیونی در بغداد، چندین اتوبوس نیز شهروندان عراقی در استان های جنوبی این کشور را به بغداد منتقل کرده اند.
معترضان عراقی به منظور نشان دادن انزجار خود از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا و نظامیان این کشور در عراق در اقدامی نمادین ترامپ و سربازان آمریکا را در میدان التحریر به دار مجازات آویختند.
معترضان عراقی در میدان التحریر همچنین با در دست داشتن پلاکاردهایی شعار مرگ بر اسرائیل سر دادند.
در همین حال، جعفر البطاط، فرمانده نیروهای پلیس فدرال عراق در گفت وگو با شبکه المیادین با اشاره به تظاهرات امروز بغداد، اعلام کرد که شمار شرکت کنندگان در تظاهرات برای اخراج اشغالگران آمریکایی از عراق از یک میلیون نفر فراتر رفته است.
در همین راستا، یک منبع امنیتی عراقی صبح امروز اعلام کرد که دستگاه های امنیتی این کشور همزمان با آغاز تظاهرات میلیونی علیه حضور آمریکا در بغداد، تدابیر شدید امنیتی اتخاذ کرده و چند خیابان در مرکز بغداد را بسته اند.
این منبع گفت که به دنبال فراخوان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار