روحانی: آغازگر هیچ جنگی نخواهیم بود حتی با آمریکا

ایلنا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۵۵

رئیس جمهور تاکید کرد: امروز هم در جلسه خصوصی با آقای آبه و هم در جلسه بین دو هیات راجع به مسائل بین دو کشور از جمله سرمایه گذاری ژاپن در جنوب ایران چابهار و سواحل مکران صحبت کردیم.
به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در نشست مطبوعاتی مشترک با شینزو آبه نخست وزیر ژاپن که عصر امروز وارد تهران شد، عنوان کرد: بسیار خوشحالم نخست وزیر آبه دعوت من را برای سفر به ایران پذیرفتند و امروز میزبان ایشان و هیات همراه بودیم.
امسال نودمین سال روابط دیپلماتیک ایران و ژاپن است
وی افزود: روابط دو کشور از قدمت تاریخی برخوردار است امسال نودمین سال روابط دیپلماتیک دو کشور است در طول سال های گذشته ملاقات های سازنده با ایشان داشتیم امروز هشتمین دور ملاقات ما بود.
درباره سرمایه گذاری ژاپن در جنوب ایران چابهار و سواحل مکران صحبت کردیم
روحانی با اشاره به اینکه از اینکه دولت ژاپن و شخص ایشان مصمم به روابط دو کشور در زمینه سیاسی اقتصادی و بین المللی هستند استقبال می کنیم، گفت: امروز هم در جلسه خصوصی با آقای آبه و هم در جلسه بین دو هیات راجع به مسائل بین دو کشور از جمله سرمایه گذاری ژاپن در جنوب ایران چابهار و سواحل مکران صحبت کردیم.
آغازگر هیچ جنگی حتی با آمریکا نخواهیم بود
رئیس جمهور ادامه داد: از اینکه ژاپن علاقه مند به ادامه خرید نفت از ایران است و همچنین مایل به حل و فصل مسائل مالی و فرهنگی بین دو کشور خوشحالیم این نکته ای است که می تواند توسعه روابط دو کشور را ایجاد کند.
وی افزود: ما علاوه بر مسائل مربوط به مسائل دو جانبه راجع به بحث امنیت در منطقه هم با هم گفت و گو کردیم. خوشحالیم که هر دو کشور ...

سرخط اخبار