اراک - ایرنا - مسئول بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی گفت: ۶ هزار نیروی جهادگر در قالب ۱۲۰ گروه جهادی امسال برای اجرای طرح های آبرسانی کشاورزی به مناطق محروم این استان اعزام شدند.

«امید محترمی» روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، افزود: شمار قابل توجهی از این گروه های جهادی از بسیج مهندسان کشاورزی هستند که در راستای جمع آوری محصولات کشاورزی و ارایه مشاوره های کارشناسی برای شتاب بخشی در امور کشاورزی و بهره برداری هر چه بیشتر از این ظرفیت استان به نقاط محروم اعزام شدند.
وی ادامه داد: تمامی اقدامات گروه های جهادی در مناطق محروم استان از قبیل طرح های آبرسانی در حوزه طراحی و اجرا به صورت رایگان انجام شده که علاوه بر صرفه جویی در منافع ملی گام مهمی در راستای صیانت از منابع آبی استان محسوب می شود.
مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی اظهار داشت: ۱۴۰ طرح آبرسانی کشاورزی از سوی گروه های جهادی در نقاط مختلف استان مرکزی در حال اجرا است که ارزش ریالی آن ها ۱۹۰ میلیارد ریال ارزیابی می شود.
محترمی افزود: لایروبی قنوات، کول گذاری قنوات، کانال کشی مسیرهای آب کشاورزی، لوله گذاری مسیرهای انتقال آب، ساخت استخرهای ذخیره آب، پل بین مزارع و جاده های کشاورزی از مهمترین طرح های بسیج سازندگی استان مرکزی در سال جاری است.
وی اضافه کرد: ۶۲۰ طرح محرومیت زدایی با مشارکت ۵۲۰ گروه جهادی پارسال در نقاط مختلف این استان اجرا شد.
۵۵۰ گروه جهادی در استان مرکزی سازماندهی شده است.

عناوین مهم خبری