حزب چپ آلمان با تاکید بر لزوم مذاکرات فشرده با روسیه، لغو تحریم ها علیه مسکو را تنها راه اعتماد سازی با این کشور دانست.

- اخبار بین الملل -
به گزارش گروه بین المل خبرگزاری تسنیم ، "گرگور گیزی"، سخنگوی سیاست خارجی حزب چپ آلمان در بخشی از گفتگو با سایت رادیو آلمان با وجود انتقادهایی که به روسیه وارد است این کشور را یک قدرت مهم دانست و مناسبات خوب با روسیه و چین را از علائق استراتژیک آلمان دانست. وی در این باره گفت: ما نباید منافع ژئو استراتژیک خود را فراموش کنیم.
این مقام آلمانی همچنین گفت:ما به مذاکرات فشرده با روسیه نیاز داریم. ما باید درباره موارد خاصی هشدار دهیم و مسکو باید یقین پیدا کند که ما نمی خواهیم به آن فشار وارد کنیم و نیروهای خود را به سمت مرزهای این کشور گسیل می کنیم. در حال حاضر مناسبات بر مبنای اعتماد بین ما وجود ندارد.
گیزی تنها راه برای اعتماد سازی با روسیه را لغو تحریم های اتحادیه اروپا علیه این کشور دانسته و گفت: راه دیگری وجود ندارد. من فکر می کنم مسکو هم آماده توافق است.
وی از آلمان خواست نقش رهبری در بهبود مناسبات با روسیه را در بر عهده گیرد و گفت: با توجه به وقایع تاریخ ما باید مناسبات خوبی با روسیه داشته باشیم و از تنش زایی با این کشور جلوگیری کنیم.
همه پرسی تغییر قانون اساسی در روسیه روز چهارشنبه برگزار شد و نتایج مقدماتی نشان می دهد که اکثر رای دهندگان به طرفداری از اصلاحات در قانون اساسی رای داده اند. این تغییرات در قانون اساسی به صورت بالقوه زمینه را برای ولادیمیر پوتین فراهم می کند که تا سال 2036 حکومت کند.
پوتین از حمایت و اعتماد مردم روسیه تشکر کرد
برقراری ارتباطات بانکی با روسیه/ خیز صادرات ایران به روسیه در سال 99
ادامه تثبیت وضعیت شیوع ویروس کرونا در روسیه
بر اساس اطلاعات کمیته مرکزی انتخابات ...

عناوین مهم خبری