گردن کشی مقابل قانون و شورش علیه جمهوریت، فصل مشترک افراطیون اصلاح طلب

لوگوی شهیدنیوز شهیدنیوز . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۹:۵۵
شهید خبر: سعید حجاریان که حتی توانایی اداره شورای شهر اول-که همه اعضای آن اصلاح طلب بودند-را نداشت،در زنگ حساب دولتِ اصلاح طلبان برای سرپوش گذاشتن بر قصور و تقصیرها،به نظارت استصوابی شورای نگهبان حمله کرده است.

«سعید حجاریان» از اعضای طیف افراطیون اصلاح طلب و از دستگیرشدگان فتنه ۸۸ در مصاحبه با روزنامه اعتماد– ۱ بهمن- گفت: «ما اشتباه کردیم تن به نظارت استصوابی دادیم و از این به بعد نباید اشتباه مان را تکرار کنیم. اگر انتخابات نمایانگر اراده عمومی شهروندان است باید مساله نظارت استصوابی از یک طرف و شهروند درجه دوم و باقی سازوکارهای تبعیضی از طرف دیگر حل شود. صریح بگویم، نمی شود سرنوشت کشور را به تیغ استصواب سپرد».
حجاریان در این اظهارنظر، به صورت آشکار مغلطه کرده است. وی اینگونه القاء کرده است که گویی تمام انتخابات ها در ایران با نظارت استصوابی شورای نگهبان برگزار می شود.
این در حالی است که در انتخابات شورای شهر به هیچ عنوان خبری از نظارت استصوابی شورای نگهبان نیست. در انتخابات شورای شهر پنجم تهران، هر ۲۱ عضو شورا از لیست امید(فهرست انتخاباتی اصلاح طلبان) به شورا راه یافتند.
همین شورای شهری که بدون نظارت استصوابی روی کار آمد، پس از آنکه نام زنان اصلاح طلب- را به صورت دکوری و نمایشی- در فهرست کاندیداهای شهرداری تهران درج کرد، در نهایت بدون توجه به جوانگرایی و شایسته سالاری، با ۲۱ رأی و بدون حتی یک رأی منفی، «محمد علی نجفی» را به عنوان شهردار تهران انتخاب کرد.
در همان مقطع نهادهای امنیتی (و از جمله وزارت اطلاعات دولت آقای روحانی) با توجه به حواشی خانوادگی و شخصیِ نجفی، به درستی و دلسوزانه نسبت به این انتخاب اشتباه تذکر داده و تاکید کردند که این انتخاب به صلاح نیست. ولی شورای شهر به تذکر دقیق نهادهای امنیتی بی توجهی کرد و نجفی را با ۲۱ رأی انتخاب کرد.
نتیجه چه شد؛ جنایتی که به اذعان خودِ اصلاح طلبان مصداق انحطاط اخلاقی این طیف ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار