همسان سازی حقوق بازنشستگان در گرو تامین منابع

اکوفارس جمعه ۲۹ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۹
اکوفارس: مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: همسان سازی حقوق بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی مشروط به تامین منابع لازم است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، مصطفی سالاری با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی نسبت به نیمی از جمعیت کشور تعهد داردگفت: سازمان تامین اجتماعی امسال ماهانه ۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به افرادی که به آن ها متعهد است همچون بازنشستگان و مستمری بگیران پرداخت می کند که ۸ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان آن از طریق حق بیمه های پرداختی و یک هزار میلیارد آن از محل سایر منابع تامین می شود.
سالاری بر لزوم ایجاد تعادی بین پرداختی و درآمد های سازمان تاکید کرد و گفت: البته بدهی های معوقی هم داریم به بخش درمان که باید برای آن چاره اندیشی کرد.
او بیان کرد: در بحث استفاده از منابع جامعه کارگری باید احتیاط کنیم و در مرز تعادل بین درآمد و هزینه حرکت کنیم، چون اگر فاصله این دو بیشتر شود در ارائه خدمات دهی به افرادی که متعهد شده ایم با اخلال مواجه می شویم.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی آمار بازنشستگانی که باید به آن ها حقوق پرداخت کنند را ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: در مجموع باید به ۴۳ میلیون نفر خدمات درمانی داشته باشیم.
سالاری در مورد مطالبات بازنشستگان تامین اجتماعی برای همسان سازی حقوق را منوط به تامین منابع دانست و گفت: در این زمینه قانون برنامه ششم توسعه ما را ملزوم به اجرای این موضوع کرده، اما این کار مشروط به تامین منابع لازم است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار