معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی کردستان گفت: آسمان این استان تا پایان هفته جاری در معرض ناپایداری های جوی قرار می گیرد که بارش تگرگ و کاهش دمای هوای از جمله مخاطره های آن است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، علی پناهی افزود: با توجه به پایش نقشه های هواشناسی برای این استان اواخر روز جمعه ۲۲ فروردین بارش های رگباری بهاری با رعد و برق و احتمال بارش تگرگ پیش بینی می شود.
پناهی گفت: این سامانه در سه شنبه و چهارشنبه نیز فعالیت خود را به صورت بارش های پراکنده رگباری با احتمال رعد و برق و ورزش گاهی شدید باد ادامه خواهد داد.
معاون توسعه و پیش بینی هواشناسی کردستان خاطرنشان کرد: فعالیت این سامانه در روز پنجشنبه بارش قابل ملاحظه باران اغلب به صورت رگباری همراه با رعد و برق و احتمال بارش تگرگ و وزش باد است، اما روز جمعه نیز پس از بارش های پراکنده و رگباری با رعد و برق و احتمال بارش تگرگ، این سامانه از استان خارج می شود.
پناهی گفت: بیشترین فعالیت این سامانه در روز پنجشنبه و عمدتا در نیمه غربی استان بوده و از جمله مخاطرات آن آبگرفتگی موقت و سیلابی شدن مسیل ها و کاهش کمینه دمای هوا در صبح پنج شنبه بیشتر در نیمه شمالی استان است.
وی در خصوص توصیه های هواشناسی به منظور کاهش مخاطرات این سامانه بارشی گفت: خودداری از سفر های غیرضروری، عدم توقف و تردد در حاشیه رودخانه ها، عدم صعود به ارتفاعات، انجام اقدامات پیشگیرانه در خصوص کاهش اثرات سرمازدگی در باغات از جمله این توصیه ها است.
سازمان هواشناسی کشور روز گذشته با صدور اخطاریه سطح قرمز ویژه هواشناسی کشاورزی نسبت به کاهش محسوس دمای کشور در برخی از مناطق کشور از جمله کردستان به دنبال نفوذ سامانه بارشی به کشور و سرمازدگی شکوفه ها به کشاورزان و باغداران هشدار داد.
سازمان هواشناسی کشور در این اخطاریه ۱۱ توصیه اعلام کرده که شامل محافظت از مزارع و باغات با توجه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار