۸۰ میلیارد تومان از تسهیلات کرونایی به حوزه گردشگری خراسان رضوی پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار از ، یوسف بیدخوری معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: دستگاه های دولتی صرفا نباید به دنبال کسب درآمد براساس مصوبات قانونی باشند، چرا که در حال حاضر ۳۴ هزار نفر به طور مستقیم در حوزه گردشگری فعال هستند و حدود ۵۰ هزار نیروی کار دیگر در مشاغل مرتبط با حوزه گردشگری اشتغال دارند و همه این ها از بحران شیوع کرونا آسیب دیده و با خطر از دست دادن اشتغال خود مواجهند. اینجاست که نهاد های متولی باید با تدبیرگری، مشکلات را حل و فصل نمایند تا خسارت ها بیش از این تشدید نشود.
او افزود: کل حمایت تسهیلاتی که در حوزه گردشگری استان علی رغم پیگیری انجام گرفته، تنها ۱۳۰ میلیارد تومان بود که این میزان نیز با سود ۱۲ درصدی ارائه می شود. البته از این مبلغ نیز ۸۰ میلیارد آن پرداخت شده که در قیاس با ابعاد صنعت گردشگری این استان بسیار ناچیز است.
بحران در بنیان اقتصادی مشهد
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ادامه داد: در تمام کشور های دنیا مشوق های موثری را برای جذب گردشگر تدارک دیده اند که یکی از این موارد، مالیات ها است. برخی از کشور ها مالیات را بر گردشگر اعمال نمی کنند علاوه بر این از صنعت گردشگری نیز حمایت شده تا بتواند خود را احیا کند.
بیدخوری بیان کرد: چه میزان از درآمد های حاصل از حوزه گردشگری توسط دولت برای تامین زیرساخت ها هزینه می شود؟ در واقع بخش دولتی باید از طریق فراهم کردن زیرساخت ها و فضای مناسب بتواند دریافت وجوه مذکور را توجیه کند.
انتهای پیام//ف. ح

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار