«تابناک اقتصادی» بررسی می کند؛

عبور قیمت پراید از مرز ۵۱ میلیون تومان؛ دلایل اوج گیری قیمت ها در بازار خودرو چیست؟

تابناک شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴
پراید ۱۱۱، امروز به پیشروی خود در کانال ۵۰ میلیونی ادامه داده و با افزایش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی، به ۵۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان رسیده است. پراید سایپا ۱۳۱ هم ۲۰۰ هزار تومان دیگر گران شده و با قیمت ۴۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان در بازار فروخته می شود. این افزایش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی باعث شده، پراید وانت امروز به ۴۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان برسد.

فرید زاوه کارشناس بازار خودرو در گفت وگو با خبرنگار تابناک اقتصادی با اشاره به اینکه این روزها قیمت ها در بازار خودرو از نوسانات جزئی عبور کرده است، در مورد دلایل افزایش قیمت خودرو گفت: اولین و اصلی ترین دلیل این است که عرضه کاهش یافته است. دومین دلیل به انتظارات تورمی که در سطح جامعه وجود دارد بازمی گردد. دلیل سوم، خبر توقف تولید برخی خودروها از جمله پراید و پژو 405 است.
به گزارش « تابناک اقتصادی »؛ آخرین آمار ارائه شده در مورد عملکرد صنعت خودرو نشان می دهد، در هفت ماهه سال جاری در مجموع 430 هزار و 823 دستگاه انواع خودرو در کشور تولید شده که این میزان تولید در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 34.9 درصد افت داشته است. به طور خاص، میزان تولید خودروی سواری در هفت ماهه سال جاری 395 هزار و 783 دستگاه بوده که این میزان تولید نیز در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 36.2 درصد کاهش داشته است.
بررسی ها نشان می دهد در هفت ماهه نخست سال جاری، گروه صنعتی ایران خودرو در مجموع 179 هزار و 704 دستگاه خودروی سواری و گروه صنعتی سایپا 201 هزار و 89 دستگاه خودروی سواری تولید کرده اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ترتیب میزان تولید این دو خودروساز بزرگ با افتی 36.9 درصدی و 24.1 درصدی روبه رو شده است.
کاهش تولید پراید و تیبا در یک ماه/ ادامه توقف تولید سراتو
در گروه صنعتی سایپا بررسی آمارهای تولید ماهانه از سامانه کدال نشان می دهد که این خودروساز در هفت ماهه منتهی به مهر ماه سال جاری در مجموع 105 هزار و 826 دستگاه پراید، 91 هزار و 6 دستگاه تیبا، 3 هزار و 630 دستگاه سراتو، 274 دستگاه آریو و 4 هزار و 83 دستگاه چانگان تولید کرده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار