انجمن علمی طب سنتی ایران در واکنش به کارشکنی، تمسخر و توهین آقای ملک زاده؛ معاون وزیر بهداشت نسبت به "طب سنتی" کشورمان بیانیه ای صادر کرد.

- اخبار اجتماعی -
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری تسنیم ؛ در پی انتشار نامه جناب آقای ملک زاده در پاسخ به درخواستی مبنی بر راه اندازی دوره های تکمیلی تخصصی طب سنتی، و به تمسخر گرفتن دانش عظیم طب سنتی کشورمان توسط آقای ملک زاده، انجمن علمی طب سنتی ایران در قالب بیانیه ای به صورت مشروح، پاسخ نامه اخیر معاون وزیر بهداشت را داده است.
در ادامه متن کامل بیانیه انجمن علمی طب سنتی ایران آمده است:
هوالحکیم
وَعِبَادُ الرَّحْمَنِ الَّذِینَ یَمْشُونَ عَلَى الْأَرْضِ هَوْنًا وَإِذَا خَاطَبَهُمُ الْجَاهِلُونَ قَالُوا سَلَامًا
و بندگان خاص خدای رحمان آنان اند که بر زمین به فروتنی راه روند و هرگاه مردم جاهل آنها را خطاب کنند، به خوشی پاسخ دهند. (فرقان، 63)
بار دیگر انتشار یک نامه (یا بیانیه) عجیب، فرافکنانه و سرشار از ناراستی، این بار به خامه معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، موجب تعجب اساتید و متخصصان طب ایرانی، ابهام و سرگشتگی علاقه مندان و هواداران دانش و حکمت، و سرگرمی معاندان و منتظران فرصت طلب شد.
چنین کژفهمی ها و صدالبته ناراستی هایی در رویکرد به یک رشته رسمی تخصصی پزشکی، برای دل سوزان حکمت و دانش، اساتید کاربلد، متخصصان دل سوز و دستیاران پرتلاش این رشته تخصصی، جدید نیست و بیشتر به تاکتیکی نخ نما و بی اثر در غبارآلوده کردن فضای پژوهشی و آموزشی رشته طب ایرانی در جامعه پزشکی، بدل شده است.
اما انجمن علمی طب سنتی ایران، بی هیچ تمایلی به پاسخ گویی به داده های نامستند نامه مورداشاره و موارد مشابه آن، لازم می داند به نکاتی چند اشاره کند؛
یکم: متن نامه مورداشاره، در مخالفت روشن با بند دوازدهم «سیاست ...

سرخط اخبار