اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: تمام ورودی های مراکز طبیعی، گردشگری، تفریحی، توریستی این استان تا ۱۵ فروردین بویژه روز طبیعت بسته شده و از مردم می خواهیم که در این روز نیز همانند روزهای دیگر برای مقابله با شیوع وروس کرونا در خانه بمانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری اردبیل ، اکبر بهنامجو روز پنجشنبه اظهار داشت: بی شک اگر مردم در سیزده فروردین به بیرون و طبیعت بروند شاهد افزایش و شیوع دوباره این بیماری می شویم که کنترل آن بسیار سخت خواهد بود و از مردم می خواهیم به این امر اهتمام ویژه ای داشته باشند.
او افزود: گروه پزشکی، درمانی و پرستاران شبانه روزی به دور از خانه و خانواده ، تلاش کرده و سلامتی خود را به خطر انداخته اند و این همت و جهاد قابل وصف نیست و ما قدردان زحمات و تلاش های شبانه روزی این عزیزان هستیم.
بهنامجو گفت: زمانی پزشکان و پرستاران خوشحال می شوند که مردم با ماندن در خانه خود از شیوع ویروس کرونا جلوگیری کنند و از طرفی حتما باید تلاش و زحمات این عزیزان را نادیده نگرفته و در خانه بمانیم.
استاندار اردبیل افزود: گروه درمانی رضایت خوبی از مردم دارند و انتظار دارند اقشار مختلف مردم در خانه بمانند تا شاهد پذیرش بیماران کرونایی در اردبیل نباشیم.
وی از همکاری دستگاه قضایی، سپاه، بسیج و دستگاه های متولی و نیز همراهی و تعامل بازاریان و اصناف در بستن مراکز خود قدردانی کرد و گفت: این اصناف با رضایت مراکز فروش خود را برای سلامتی مردم بستند که این اقدام ارزنده و بسیار حائز اهمیت است.
او اظهارداشت: تسهیلات و خدمات به اصناف و بازاریان ارائه خواهد شد تا ضرر و زیانی که به دلیل بسته شدن مراکز خود متحمل شدند، برطرف شود.
وی تشریح کرد: بر اساس مصوبه بانک مرکزی نیز زمان ارائه تسهیلات تمدید شده و تمام تلاش ما نیز این است که بتوانیم از بازاریان و اصناف حمایت لازم را انجام دهیم.

سرخط اخبار