اصفهان- ایرنا- رییس سازمان صنعت معدن و تجارت اصفهان گفت: بر اساس پیگیری های انجام شده و در راستای ساماندهی صنوف تولیدی، شهرک پوشاک در این استان راه اندازی می شود.

به گزارش ایرنا، ایرج موفق روز یکشنبه در مراسم تقدیر از تولیدکنندگان برتر کشور در زمینه مد و لباس در تالار فرشچیان اظهارداشت: راه اندازی شهرک پوشاک کار ارزشمندی است که به رونق بیشتر در این عرصه کمک می کند.
وی ادامه داد: با توجه به شرایط موجود در این استان، باید پس از ورود به مرحله تولید، صادرات پوشاک را در برنامه های این خطه قرار دهیم.
رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان اصفهان افزود: پارچه های خیلی خوب و با کیفیتی در این استان تولید می شود و اصفهان از آمادگی لازم برای میزبانی جشنواره مد و لباس کشور دارد.
موفق ابراز امیدواری کرد که این استان در آینده در صنعت پوشاک اصفهان هم همانند سایر زمینه های تولیدی و صنعتی ورود جدی کند.
وی اظهارداشت: باید به سمت روش ها و مدهای جدید و استفاده از دستگاه های با تکنولوژی بالاتر در بخش تولید و تنوع محصولات حرکت کنیم تا بتوانیم سهم بیشتری از صادرات را در بازارهای کشورهای دیگر کسب کنیم.
رییس سازمان صنعت معدن و تجارت اصفهان اضافه کرد: چندین واحد صادراتی در این استان وجود دارد اما تعداد آنها نسبت به ظرفیت های این خطه کم است و باید بتوانیم علاوه بر نیاز داخلی، بخش قابل توجهی از محصولات تولیدی را به کشورهای مختلف صادر کنیم.
وی با بیان اینکه موافقتنامه تجاری حوزه اوراسیا با ایران بعد از حدود ۴۰ سال به امضا رسید، گفت: بر اساس این توافقنامه ایران می تواند بدون پرداخت عوارض گمرکی با پنج کشور حوزه اوراسیا، صادرات انجام دهد.
به گفته وی اکنون حدود ۷۰ درصد فولاد کشور، در اصفهان تولید می شود و این استان تولید سنگ های ساختمانی و نمای کشور، واحدهای نساجی، واحدهای شیمیایی و پالایشگاهی و مصنوعات هم بعنوان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار