سفر روحانی به عراق ثابت کرد که ایران همچنان قدرت بزرگ منطقه است/ آمریکایی ها چاره ای جز احترام به اراده ملت ها ندارند

دریافت خبر : شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰
سفر روحانی به عراق ثابت کرد که ایران همچنان قدرت بزرگ منطقه  است/ آمریکایی ها چاره ای جز احترام به اراده ملت ها ندارند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: سفر حسن روحانی به عراق نشان داد پیوند بین ایران و عراق یک پیوند راهبردی است و کسی نمی تواند این پیوند را تحت تاثیر قرار دهد.
سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایلنا، در خصوص دستاوردهای سفر حسن روحانی به عراق گفت: سفر ریاست جمهور و هیات بلندپایه ای که ایشان را همراهی کردند تاثیرات، پیامدها و دستاوردهای خیلی مهمی داشت.
وی ادامه داد: نخست اینکه به همه کشورهایی که تلاش می کنند ناجوانمردانه علیه ایران اقدامات تحریمی انجام دهند ثابت کرد این نوع فشارها دیگر کهنه و نخ نما شده و نمی تواند روی اراده مردم ایران تاثیر بگذارد. 
وی افزود: آمریکایی ها خیلی تلاش کردند که ایران را حتی در منطقه منزوی نشان دهند اما این سفر با عظمت به آنها ثابت کرد، جمهوری اسلامی ایران همچنان یک قدرت بزرگ منطقه ای بوده و مراودات بالایی با همسایگان خود و سایر کشورها دارد.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این سفر همچنین نشان داد پیوند بین ایران و عراق راهبردی است و کسی نمی تواند این پیوند را تحت تاثیر قرار دهد و ایران در زمینه های مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و غیره و مراودات بالایی با همسایگان خود دارد. 
وی ادامه داد: یادداشت تفاهم نامه ای که در این سفر امضا شد هم بستر خوبی را برای تعاملات بیشتر ایجاد کرده و قطعا آثار اقتصادی بسیار خوبی دارد و آمریکایی ها باید بفهمند با تهدید و تحریم نمی توانند علیه ایران کاری انجام دهند و چاره ای ندارند که به اراده ملت ها احترام بگذارند. 
نقوی حسینی در مقایسه سفر اخیر رییس جمهور ایالات متحده به عراق با سفر حسن روحانی به این کشور هم گفت: آن ...

[ مشاهده متن کامل سفر روحانی به عراق ثابت کرد که ایران همچنان قدرت بزرگ منطقه است/ آمریکایی ها چاره ای جز احترام به اراده ملت ها ندارند ایلنا ]