جوان ۳۰ ساله ای که برای شنا به رودخانه سیروان واقع در منطقه دوالان، پایین تر از روستای احمدآباد سروآباد رفته بود بدلیل ناآشنایی با فنون شنا غرق شد.

یه گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان ، شهردار سروآباد اظهار داشت: ساعت ۱۸ و ۲۰ دقیقه عصر خبری مبنی بر غرق شدن یک جوان ۳۰ ساله در رودخانه سیروان به آتش نشانی سروآباد رسید که بلافاصله هماهنگی لازم با غواصان مریوان برای حضور در محل و بافتن فرد غرق شده انجام گرفت.
سالار محمدی افزود: عوامل آتش نشانی شهرداری سروآباد به همراه سیروان عبدالله زاده غواص ماهر آتش نشانی مریوان به محل حادثه اعزام شدند و بعد از سه ساعت تلاش علیرغم سرد بودن آب و عمق زیاد، جسد این فرد از آب بیرون آورده شد.
وی یادآور شد: فرد فوت شده با هویت مشخص اهل میانه و ساکن مریوان بود که به همراه ۲ برادرش برای تفریح و شنا به رودخانه سیروان رفته بودند، ولی بدلیل آشنا نبودن به فنون شنا و عدم شناخت منطقه از لحاظ میزان عمق رودخانه غرق شده و تلاش برادران وی برای بیرون آوردن وی بی فایده بود.
محمدی اضافه کرد: فوریت های اورژانس ۱۱۵ سروآباد در محل حضور یافته و احیای فرد غرق شده را انجام دادند، ولی باتوجه به گذشت سه ساعت از غرق شدن، این کار نتیجه ای نداشت.
وی ضمن قدردانی از اکیپ اعزامی غواصان مریوان برای یافتن این جسد گفت: جوانان برای شنا کردن از رفتن به رودخانه سیروان خوداری کنند، چون این رودخانه بسیاری از قسمت های آن عمیق بوده و احتمال غرق شدن زیاد است.

سرخط اخبار