آفتاب یزد- گروه گزارش: دامنه مخالفت با سفرهای خارجی مردم پس از دولت این بار به مجلس رسید و نمایندگان پارلمان روز گذشته البته با مستثنی کردن خودشان و مسئولان سیاسی کشور مقرر کردند که سازمان امور مالیاتی از سفرهای خارجی مردم مالیات ( احتمالا گزاف ) اخذ کند.
همین چندی قبل بود که در لایحه بودجه سال99، دولت عوارض خروج از کشور را مجددا افزایش داد و اکنون نوبت مجلس بود که با بستن مالیات به سفرهای خارجی مردم، خروج از کشور و سفر خارجی را برای مردم سخت تر کند.
زمانی که قیمت بنزین 3 برابر شد، دولت وعده داد که بسته حمایتی معیشتی به کسانی که از خودرو استفاده نمی کنند یا جزو طبقات ضعیف هستند، بدهد. با این حال مهمترین ملاک برای مشمول بسته حمایتی شدن این بود که کسی سفرخارجی نرفته باشد و اگر کسی حتی خودرو در اختیار نداشت و سهمی از بنزین و سوخت نداشت اما یک بار سفر خارجی تا حد همین کشورهای همسایه (غیر از سفر زیارتی) رفته بود از گردونه مشمولین بسته حمایتی حذف می شد.
>200 میلیون چینی
در سال سفر خارجی می روند
این نگرش به خارج رفتن های مردم نزد مسئولان در حالی است که در جهان سالیانه صدها میلیون نفر از کشورهای خود به سفرهای خارجی دور و دراز می روند و حتی در چین که سیستم سختگیر وجود دارد، هیچ محدودیت یا تنبیه مالی برای مسافرت خارجی شهروندان در نظر گرفته نمی شود بطوریکه فقط مسافران ورودی به فرانسه از چین برای سیاحت سالانه چیزی در حدود 20 میلیون نفر است.
ایسنا دو ماه قبل به نقل از سایت شرکت ForwardKeys نوشت: پیش بینی می شود تا سال ۲۰۲۰ میلادی، شمار گردشگران چینی که به خارج سفر می کنند به سالانه ۲۰۰ میلیون نفر برسد.
به نوشته این سایت، سفر ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.