رئیس جمهوری که متحدانش هم از توهین هایش در امان نیستند

برنا نیوز جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۴:۲۵
«دونالد ترامپ» را شاید بتوان از معدود سیاستمداران جهان توصیف کرد که بدون در نظر گرفتن آداب دیپلماتیک و اصول سیاسی، به طور کاملا بی پروا به سران کشورهای دیگر، حتی کشورهای متحد آمریکا، بی احترامی و اهانت می کند.

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا، فارس نوشت: ترامپ درباره «کیم داروک» سفیر بریتانیا در واشنگتن، در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: «سفیر خرفتی که انگلیس به ایالات متحده قالب کرد، کسی نیست که ما خیلی از (حضور) او خوشحال باشیم؛ او فردی بسیار احمق است. او باید با دولت و نخست وزیر خودشان درباره مذاکرات شکست خورده برگزیت صحبت کند و از انتقادات من از هدایت بد آن نباید ناراحت باشد».
رئیس جمهور آمریکا که گویا به حد زیادی از اظهارات داروک خشمگین شده، حتی به نخست وزیر انگلیس هم تاخت: «به او گفتم که چگونه آن توافق (برگزیت) را پیش ببرد ولی او به روش احمقانه خودش عمل کرد و نتوانست آن را به نتیجه برساند. یک فاجعه (بود)! من سفیر آنها را نمی شناسم ولی به من گفته شده که او یک احمق واقعی است».
این اظهارات ترامپ در واکنش به نامه نگاری های محرمانه سفیر انگلیس با لندن و مطرح کردن ارزیابی های تند علیه رئیس جمهور آمریکا و سیاست های وی بود. در اسنادی که از پیام های داروک افشا شده، آمده است که وی ضمن «بی منطق، متزلزل و بی کفایت» توصیف کردن ترامپ، هشدار داده بود که سیاست های ترامپ در قبال ایران بی ربط و آشوبناک هستند. 
این البته اولین باری نیست که ترامپ به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده اینگونه کم سابقه به سران کشورهای دیگر توهین و بی احترامی می کند. حتی مقامات عالی رتبه کشورهای متحد و نزدیک آمریکا نیز از این رفتارهای زننده و اهانت های ترامپ بی نصیب نمانده و طعم تند نیش وکنایه های او را چشیدند.
ماکرون
«امانوئل ماکرون» رئیس جمهور فرانسه را شاید بتوان اولین مقام عالی یک کشور اروپایی دوست آمریکا دانست که به سیبل تحقیرهای ترامپ تبدیل شد. رئیس ...

سرخط اخبار