ایران اکونومیست- پرسش اینجاست که آیا این حجم از پافشاری هواداران تیم برای بازگشت استراماچونی، جنبه منطقی و حرفه ای دارد؟

رسول بهروش، روزنامه نگار، در یادداشتی در روزنامه همشهری نوشت:
«۱- چنان که پیش بینی می شد باشگاه استقلال رسما پرونده بازگشت آندره آ استراماچونی به نیمکت آبی پوشان را بست تا این طور به نظر برسد که بازی با اسم این مربی، صرفا ابزاری برای خریدن زمان و عبور از فرهاد مجیدی بوده است. با این همه، جنبه تامل برانگیز ماجرا، اشتیاق بی پایان هواداران برای بازگشت مربی ایتالیایی است. بر این همه پافشاری، نقدهایی وجود دارد.
۲- در این که بیشتر مدیران فوتبال ایران ناکاربلد و غیر قابل اعتماد هستند، تردیدی وجود ندارد اما در عین حال پرسش اینجاست که آیا این حجم از پافشاری هواداران تیم برای بازگشت استراماچونی، جنبه منطقی و حرفه ای دارد؟ صدالبته استراماچونی تیم خوبی ساخته بود و «شاید» در ادامه مسیر با استقلال موفق به کسب افتخار می شد اما فضایی که امروز می بینیم شبیه آن است که مثلا منچستری ها در دهه ۹۰ و در اوج کسب افتخار با سر الکس فرگوسن این مربی را از دست داده اند و حالا برای بازگشت او لحظه شماری می کنند! آیا واقعا استراماچونی برای استقلال چنین مربی موفقی بود؟ با کدام قرینه و شاهد، صرف چند پیروزی و یک هفته صدرنشینی موقت؟
۳- قانون مضحک منع جذب مربیان خارجی را رها کنید. بازگشت استراماچونی در شرایط عادی هم چالش های خاص خودش را دارد. او مربی گران قیمتی است و نسبت به دریافت به موقع مطالباتش حساسیت بسیار بالایی دارد. این مسئله چنان است که مربی ایتالیایی حتی ۲ بازی پایانی نیم فصل گذشته را هم در ایران باقی نماند و ۵امتیاز حیاتی آبی ها را به فنا داد. آیا تضمینی هست که در دوره جدید همکاری، با این شرایط تحریم و گرانی ارز، مطالبات استراماچونی به موقع ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار