عملیات احداث کتابخانه عمومی مرحومه فهیمه زینلی نیشابور آغاز شد

تابناک شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۲
آیین کلنگ زنی و آغاز عملیات احداث یازدهمین کتابخانه عمومی نیشابور با حضور مسئولان استان و شهرستان برگزار شد.

به گزارش تابناک رضوی،  در این مراسم سعید شیبانی، معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور ضمن تقدیر از خانواده مرحوم زینلی عنوان کرد: خیلی خوشحال هستیم که امروز شاهد این کار فرهنگی برای مردم به ویژه کودکان و نوجوانان این منطقه هستیم.
وی ادامه داد: بسیار از خانواده مرحومه زینلی سپاسگزاریم که این افتخار را فراهم کردند و برای آن مرحومه علو درجات را خواهانیم و بی شک دعای خیر کسانی که با کتاب انس خواهند گرفت سالیان سال همراه این خانواده خواهد بود.
 حمید گرمابی نماینده مجلس شورای اسلامی در ادامه این آیین عنوان کرد: شهرستان نیشابور در شاخص های کتابخوانی از متوسط کشوری بالاتر است و امیدواریم با ساخت این کتابخانه در منطقه پرجمعیت شهر نیشابور شاهد ترویج فرهنگ مطالعه باشیم.
هاجر چنارانی دیگر نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم عنوان کرد:خانواده مرحومه زینلی از چهره های فرهنگی و خیر شهرستان هستند و خوشحالیم که با ساخت کتابخانه عمومی به نام مرحومه فهمیمه زینلی راه این معلم بزرگوار ادامه خواهد داشت.
حسین باری عضو شورای شهر اسلامی شهر نیشابور و رئیس کمیسیون فرهنگی عنوان کرد:این منطقه هفت هزار دانش آموز دارد و ضرورت ساخت کتابخانه در این مکان به شدت احساس می شد و ما در شورای شهر آماده هرگونه همکاری برای ساخت این کتابخانه هستیم.
 در ادامه جلسه حجت الاسلام و المسلمین سبزیان مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی با ذکر حدیثی از امام جعفر صادق (ع) ادامه داد:بنا بر فرمایش این امام بزرگوار پرونده اعمال انسان بعد از فوت او بسته می شود ولی شش چیز است که مومن پس از مرگ هم از آنها بهره مند می شود که رویه نیکی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار