در جدیدترین طرح نوسازی ناوگان تجاری کشور، صحبت هایی از واردات کامیون های کارکرده از سه مبدأ اروپا، ژاپن و کره به میان آمده است. اما به عقیده برخی کارشناسان، به نظر نمی رسد قیمت این کامیون ها تفاوت چندانی با قیمت های نجومی مدل های صفر در بازار داخلی داشته باشند.

مدل های 10 تا 15ساله دایملر، ولوو و مان در بازار اروپا معادل 400 تا 900 میلیون تومان قیمت خورده اند
به گزارش « اخبار خودرو »،در جدیدترین طرح نوسازی ناوگان تجاری کشور، صحبت هایی از واردات کامیون های کارکرده از سه مبدأ اروپا، ژاپن و کره به میان آمده است. اما به عقیده برخی کارشناسان، به نظر نمی رسد قیمت این کامیون ها تفاوت چندانی با قیمت های نجومی مدل های صفر در بازار داخلی داشته باشند. این موضوع در کنار مشکلات خدمات پس از فروش و تامین قطعه و ناتوانی در تضمین سه سال کارکرد بودن وارداتی ها، می تواند خرید آن ها را از صرفه اقتصادی خارج کند. همچنین نرخ بی ثبات ارز نیز موضوع دیگری است که واردکنندگان و متقاضیان را برای خرید این خودروها بی انگیزه کرده است. در همین خصوص، نگاهی به محتمل ترین مدل های کارکرده اروپایی انداخته و قیمت آن ها را با توجه به نرخ ارز تخمین زده ایم. در ادامه این مطلب نیز به مقایسه مدل این خودروها با برخی از مدل های کارکرده و البته صفر داخلی می پردازیم.
دایملر قدیمی ایران؛ به صرفه تر از وارداتی ها
ایرانی ها به واسطه نزدیکی سلیقه خود به اروپایی ها، در چند دهه اخیر تمایل بیشتری نسبت به خرید خودروهای اروپایی نشان داده اند و کمترین انگیزه را برای خرید مدل های ژاپنی و کره ای و حتی در سال های اخیر چینی ها داشته اند. در همین راستا، همواره برندهایی مانند دایملر حرف اول را در بازار تجاری کشور زده اند که در سال های اخیر برخی مدل های آن مانند آکتروس توانست بخشی از متقاضیان این بازار را به خود جذب کند. مدل های 10 ساله این برند در بازارهای اروپایی بین 15 تا 20 هزار یورو معامله می شوند که با توجه به نرخ فعلی یورو، ...

سرخط اخبار