سریلانکا کجاست؟
سریلانکا یک کشور جزیره ای است که در جنوب آسیا قرار دارد. این کشور در بین اقیانوس هند واقع شده است و جاذبه های گردشگری فراوانی نظیر، سواحل زیبا و بی انتها، طبیعت بکر و آثار تاریخی ارزشمند و حیات وحشی دیدنی را در خود جای داده است.
کشور سریلانکا 19 میلیون و 668 هزار نفر جمعیت داشته و مساحتش حدود 65 هزار و 610 کیلومتر مربع می باشد. سریلانکا در گذشته با نام سیلان معروف بود و در زیر سلطه استعمار بریتانیا قرار داشت. پایتخت این کشور شهر کلمبو است و یکی از بزرگترین شهرهای این کشور می باشد.
عکس جاذبه های گردشگری سریلانکا
آب و هوای سریلانکا استوایی است و معروف به آب و هوایی گرم و خشک می باشد. میانگین دمای سریلانکا 28 تا 32 درجه سانتی گراد است و در نزدیکی ارتفاعات Nuwara Eliya واقع شده است. این کشور در ماه های دسامبر و ژانویه بسیار سرد می شود و در ماه های آگوست و آوریل بسیار گرم! به همین خاطر بهترین زمانی که می توانید به آن سفر کنید از ماه نوامبر تا ماه مارس یا دسامبر است، چراکه در این ماه ها آب و هوا خشک است و زمان مناسبی برای سفر می باشد.
شهرهای سریلانکا
کندی: کندی یکی از بزرگترین شهرها در سریلانکا است که در استان مرکزی قرار دارد. این شهر در گذشته پایتخت پادشاهان باستان سریلانکا بوده است. در تپه های کندی مزرعه های بسیاری وجود دارد که اکثرشان هم مزراع چای هستند. این شهر از لحاظ اقتصادی اهمیت زیادی دارد.
بنتوتا: بنتوتا هم یک شهر ساحلی در سریلانکا است. این شهر فاصله زیادی با کلمبو ندارد و تا حدودی همسایه آن و شهر گاله محسوب می شود. زیباترین سواحل سریلانکا در بنتوتا قرار دارند به همین دلیل هم بسیار شهرت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار