در شرایطی که این روزها برخی داروها در داروخانه ها نایاب شده است دلالان منبع همه داروها هستند!

به گزارش ایسنا، روزنامه خراسان نوشت: «آرنج هایش را روی زانو گذاشته و دستانش زیر چانه قفل شده است. چند لحظه ای به او خیره می شوم. پریشان حال است و هاج و واج. آشفتگی در چهره اش موج می زند. شبیه آنهایی است که انگار به آخر خط رسیده و از همه چیز و همه کس ناامید شده اند. سن و سالش حدود ۵۰ را نشان می دهد و زمختی دستانش از سختی روزگار و رنج های کارگری حکایت دارد. کنارش می نشینم تا چند لحظه ای با او همکلام شوم. از مهسا برایم می گوید؛ دختر ۸ ساله اش که تشنج می کند و حالا چند روزی است داروی ضد تشنج او در داروخانه ها پیدا نمی شود. پدرش می گوید: «حاضرم همه زندگی ام را بدهم و هر طور شده دارویش را پیدا کنم.»
دارو به داروخانه نرسیده اما ...
با یکی از مسئولان داروخانه گفت وگو می کنم. از پریشان حالی همراهان بیماران پریشان است و دل نگران اما پاسخی برای درد آنها ندارد و می گوید: «برخی داروها کمیاب شده و نمی دانیم پاسخ بیماران و همراهانشان را چه بدهیم؟»
دردم افزون می شود...
شرایط سخت کشور و تحریم های دارویی را درک می کنم و می پذیرم که چاره ای جز مدیریت اوضاع نیست اما این را نمی فهمم که چطور می شود خودمان هم به خودمان رحم نمی کنیم. روی صحبتم با اعضای یک گروه تلگرامی است که بعد از صحبت با پدر مهسا، پیدایشان می کنم و معاملات دارویی آنها را رصد می کنم. بیش از ۳ هزار عضو دارد و خیلی از آنها فهرستی از داروهای کمیاب را لیست کرده اند. از «انسولین» دیابتی ها گرفته تا «رواتینکس» بیماران مبتلا به سنگ کلیه، قرص «سلسپت» برای بیماران پیوندی، «مادوپار» برای مبتلایان به پارکینسون و هر داروی دیگر، به قول معروف از شیر مرغ تا جان آدمیزاد ... .
هر ...

سرخط اخبار