قائم مقام مدیرعامل ایران خودرو اعلام کرد:

۵۰ هزار دستگاه «تارا» به بازار می آید/ استحکام بالا و وزن کم ورق های بدنه محصول جدید

لوگوی ایلنا ایلنا . دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۲۱:۱۱

قائم مقام اجرایی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، تارا را ثمره خلاقیت مهندسان این گروه صنعتی و همدلی سازندگان داخلی دانست و از تولید انبوه آن، در اواخر امسال خبر داد.
به گزارش ایلنا و به نقل از روابط عمومی ایران خودرو، حمید مرادی افزود: خودروی تارا بر روی پلتفرم اختصاصی ایران خودرو و با همکاری بیش از ۱۳۲ سازنده توانمند داخلی طراحی و تولید شده است. 
وی استحکام بالا و وزن کم را از ویژگی های اصلی ورق های به کار رفته در بدنه تارا دانست و گفت: پیش از این در تولید محصولات ایران خودرو از نسل قدیم ورق های سرد استفاده می شد و در مسیر توسعه محصولات، خودروی تارا از نسل جدید ورق ها با استحکام بالا نظیر ورق های دوفازی بهره می برد.
مرادی تصریح کرد: پروژه مشترکی میان ایران خودرو و فولاد مبارکه برای تولید داخل این ورق درحال اجرا است که این پروژه در گریدهای پایین به نتیجه رسیده و اجرا در گریدهای بالاتر درحال پیگیری است. 
قائم مقام اجرایی مدیرعامل ایران خودرو، با اشاره به این که برای خودروی تارا برنامه ۱۰ ساله توسعه بازار تعریف شده که ظرفیت تولید آن را به سالانه ۱۲۰ هزار دستگاه خواهد رساند، خاطرنشان کرد: قرار است در سال ۱۴۰۰، ۵۰ هزار دستگاه از این محصول تولید و روانه بازار شود.
مرادی افزود: خودروی تارا در دو نوع دستی و اتوماتیک و با موتور +TU5 و گیربکس پنج دنده تولید می شود. در برنامه آینده تولید این محصول با گیربکس شش سرعته و موتور EF7 پلاس قرار دارد.
قائم مقام اجرایی مدیرعامل ایران خودرو با اشاره به این که تولید انبوه خودرو تارا با گیربکس اتوماتیک از نیمه نخست سال آینده آغاز می شود، اظهار کرد: بیش از ۹۲ درصد از سازندگان این محصول از ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار