ایران اکونومیست- سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی گفت: اگر همین روند جوان گرایی را ادامه دهیم در بازی های المپیک 2020 توکیو آبروداری می کنیم و در المپیک 2024 نیز دست به کارهای بزرگی خواهیم زد.

«محمد بنا» در خصوص حضور در پیکارهای کشتی قهرمانی آسیا در هند اظهار داشت: بعد از جام تختی در شیراز ، نخستین مرحله تمرینی را برگزار کردیم که با اعزام تیم به مسابقات قهرمانی آسیا همزمان شده است. کشتی گیران به ۲ گروه تقسیم شدند و یک گروه به مرور فن پرداختند و گروه دیگر تمرین کشتی می کنند. همه وزن ها به صورت تک نفرهستند اما در بعضی از وزن ها ۲ کشتی گیر نگه داشتیم که در زمان باقیمانده نفرات اصلی تیم را انتخاب کنیم.
بنا درباره پیکارهای کسب سهمیه بازی های المپیک که قرار بود فروردین سال ۹۹ در شهر شی آن چین برگزار شود تصریح کرد: میزبان این مسابقات احتمالا تغییر می کند اما زمان برگزاری آن عوض نمی شود. احتمال دارد این بازی ها در ازبکستان یا قزاقستان برگزار شود که این موضوع خیلی بد است. درست است که این تیم ها کشتی گیران خوبی در اکثر وزن ها ندارند اما آنها نفوذ بسیار زیادی در بخش داوری دارند.
وی در عین حال تصریح کرد: با این وجود ما کار خودمان را انجام می دهیم. گروهی که ۱۰ فروردین به مسابقات گزینشی المپیک می روند در روند آماده سازی هستند و امیدوارم در همان مسابقات ۳ سهمیه باقیمانده المپیک را کسب کنیم و بعد از آن آماده مسابقات المپیک شویم.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی درباره جوان گرایی تیم ملی گفت: خیلی به این تیم امیدوار هستم و نسل بسیار خوبی از کشتی گیران در اختیار تیم ملی قرار گرفته است و نوید روزهای خوبی را برای کشتی فرنگی ایران می دهد. در نفرات اول جام تختی همه زیر ۲۳ سال هستند و سن دارترین آنها «پژمان پشتام» است که خود او هم جوان است. اگر همین روند جوانگرایی را ادامه دهیم در المپیک ۲۰۲۰ توکیو آبروداری می کنیم و در المپیک ۲۰۲۴ دست به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار