دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: امام خمینی (ره) ثابت کرد می توان یک شخصیت مذهبی بود و در کنار آن علیه بی عدالتی ها در جامعه مبارزه کرد، ایشان احیاگر قرن و بلکه هزاره گذشته تاریخ است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعیدرضا عاملی به مناسبت سی و یکمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه امام خمینی (ره) از عالمان بزرگ اسلام بودند که توانستند در سطوح مختلف سیاسی، فرهنگی و اقتصادی در جامعه تأثیر بگذارند، گفت: ایشان در حالی انقلاب اسلامی را بنیانگذاری کردند که نظام حاکم بر دنیا، نظام سرمایه داری و سکولار بود. در واقع در صحنه جهانی، با نهضت امام خمینی (ره)، مسیر سکولاریسم کند شد و روند بازگشت دین به جامعه و جهان سیاست احیا شد و به دنبال آن شاهد انقلاب های دینی جدید بودیم.
امام خمینی (ره) یک فیلسوف و در عین حال یک مرجع تقلید و انسانی وارسته و مرد عمل بودند
عاملی با اشاره به رخداد انقلاب اسلامی تصریح کرد: امام خمینی (ره) به مدد الهی توانستند اسلام و ارزش های اسلامی را در بالاترین سطح آن اجرا کنند. امام خمینی (ره) از یک شخصیت جامع برخوردار بود و شخصیت جامع ایشان ارتباط مستقیمی با منبع اصلی کمال یعنی خداوند و پیام نبوت آخرین فرستاده او دارد؛ آنجا که می فرماید: امروز من دین شما را کامل کرده و حجتم را بر شما تمام کردم. امام جامعیت خود را از جامعیت پیام دینی دریافت کرده بود.
وی با اشاره به تأثیرپذیری شخصیت امام خمینی (ره) از دین کامل اسلام بیان کرد: امام خمینی (ره) یک فیلسوف و در عین حال یک مرجع تقلید و انسانی وارسته و مرد عمل بودند. به طور حتم عرفان امام مایع اصلی توحید امام و روحیه مقابل با ظلم و استقلال گرایی امام بود.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: ایشان با تأسیس نظام جمهوری اسلامی ایران نه تنها باعث تغییر رژیم شاه شدند بلکه با مبارزه علیه بی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری