پدری که با گذشت از قصاص قاتل فرزندش گذشت می گوید: با خانواده قاتل با خشونت رفتار نکردیم، بلکه از آنان پذیرایی نیز می کردیم، چرا که آنها مقصر نبودند، ما حتی کفش های خانواده قاتل را جفت می کردیم و با کمال احترام با آنها رفتار می کردیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، سه سال گذشته بود که طی یک درگیری سرباز لرستانی با ضربات چاقو هم خدمتی خود را مورد حمله قرار داد و با وارد کردن ضربات چاقو به قلب جوان، او را از پای در آورد.
مهدی جیریایی جوان روستایی که تنها 18 بهار از عمرش می گذشت، در این درگیری قربانی یک لحظه عصبانیت و خشم هم خدمتی خود شد و جانش را از دست داد.
سرباز لرستانی آنگاه که با ضربات چاقو بر قلب و سینه مهدی می کوبید تصورش را هم نمی کرد با خشم و عصبانیتش بر زندگی جوانی که همه چشم و چراغ خانواده و پدر و مادرش است، پایان دهد و خود به عنوان قاتل راهی زندان شود.
3 سال از آن ماجرای وحشتناک سپری شده است و قاتل باید تاوان کاری را که انجام داده بود بالای چوبه دار پس می داد.
دلهره آورترین لحظات زندگی اش را پشت میله های زندان لمس کرده بود و درست زمانی که قرار بود طناب دار بر گردنش آویخته شود، در اقدامی انسانی و کریمانه و با اهتمام و پادرمیانی جمعی از دلسوزان بخش ساروق و روستای جیریای اراک پرونده قتل نفس با بخشش خانواده مقتول در روستای جیریا بسته شد.
عباس جیریایی پدر مرحوم مهدی با رضایت خود زندگی دوباره به یک جوان بخشید و لذت شیرین بخشش را به جای لذت انتقام تجربه کرد، خبرنگار اجتماعی فارس با حضور در منزل این خانواده دقایقی با وی به گفت وگو نشست که در ادامه می خوانید.
فارس: از روز حادثه برایمان بگویید، آن روز چه اتفاقی افتاد؟
جیریایی: 20 مهر ماه سال 96 بود که مهدی در یک درگیری جان خود را از دست داد، پسرم سرباز نیروگاه خنداب و مسئول پخش غذا بود که به اتفاق قاتل که راننده بود، غذا را بین کارکنان و سربازان تقسیم می کرد، تنها دو ماه به پایان خدمتش مانده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار