بازوند: رودخانه ها نباید تبدیل به کوچه و خیابان شوند

ایرنا سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۶
کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه اعلام کرد: رودخانه ها نباید تبدیل به کوچه و خیابان شوند. ساخت و ساز در حریم رودخانه ها چالشی است که فرصت رودخانه ها را تبدیل به تهدید می کنند.

به گزارش ایرنا، هوشنگ بازوند روز سه شنبه در نشست با هیئت مدیره و کارکنان شرکت آب منطقه ای کرمانشاه افزود: بارشها و سیلابهای بهاری امسال پاسخ مناسبی به منتقدین سدسازی بود که اگر بارشهای امسال با ظرفیت سدها مدیریت نمی شد، دامنه خسارات آن چند برابر می شد. جا دارد یادی کنیم از مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی که پرچمدار صنعت سدسازی بودند.
وی اظهار داشت: امسال از نظر مالی، سال سختی پیش رو داریم اما انتظار داریم مدیران دستگاههای اجرایی استان نهایت توان خود را به کار گیرند که برای استان سرمایه سازی کنند. شرکت آب منطقه ای باید سعی کند در عین پایبندی به منافع ملی، سهم تخصیص آب استان را برای کمک به بخش صنعت و کشاورزی استان ارتقا دهد.
استاندار کرمانشاه تاکید کرد: مدیرعامل آب منطقه ای فهرست جامع تخصیصهای آب استان را ارائه کند تا بتوانیم در هفته آینده با نشست با مدیران ارشد وزارت نیرو تلاش کنیم که سهم تخصیص آب استان را افزایش دهیم تا در اقتصاد و توسعه استان نقش آفرینی مناسبی داشته باشد.
بازوند در ادامه از تلاشهای مجموعه شرکت آب منطقه ای در یک سال گذشته، به ویژه در مدیریت مطلوب منابع آبی و تنظیم آبهای ورودی و خروجی سدها در سامانه بارشی اخیر قدردانی کرد.
وی اضافه کرد: مجموعه مدیران شرکت آب منطقه ای در ادوار مختلف از جمله مدیران ارزشمند استان و کشور بوده اند و از همه آنها تشکر می کنم.
استاندار کرمانشاه افزود: از زمانی که مهندس درویشی مسوولیت مدیریت شرکت آب منطقه ای را بر عهده گرفته اند، حرکت و جهش مطلوبی در فعالیت و برنامه های این شرکت قابل مشاهده است که در توسعه استان نقش آفرین خواهد بود.
وی اظهار داشت: اگرچه مجموعه مدیران استان با تمام ...