اتراق دانش آموز ۹ ساله مقابل مدرسه تعطیل برای استفاده از اینترنت!

لوگوی باشگاه خبرنگاران باشگاه خبرنگاران . یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ساعت ۱۶:۲۳
یک پسر ۹ ساله هر روز به مدرسه تعطیل می رود تا از WiFi استفاده کند، زیرا در خانه اینترنت ندارد.

به گزارش خبرنگار ، بحران بیماری کرونا و بهداشت و درمان مدارس در سراسر جهان را با تعطیلی روبه رو کرده است.در این وضعیت آموزش به دانش آموزان به صورت مجازی و اینترنتی است. آموزش مجازی نیز همانند کارهای دیگر نیاز به یک سری زیرساخت برای اجرا دارد. این زیرساخت ها شامل اینترنت، گوشی، تبلت یا هرگونه وسیله ای برای برقراری ارتباط و برگزاری کلاس های آنلاین است.
دانش آموز یکی از مدارس مکزیک، در نیومکزیکو برای شرکت در کلاس های آنلاین ترفند جالبی را به کار برده است. خانواده این دانش آموز تا قبل از بحران کرونا و نیاز به آموزش آنلاین مشکلی با نداشتن اینترنت و دسترسی به رایانه نداشتند. با بروز این بحران خانواده این دانش آموز با مشکل عدم دسترسی به اینترنت روبه رو شدند. آن ها توان تهیه اینترنت برای فرزند خود جهت شرکت در کلاس های آنلاین را نداشتند.
وقتی جاناتان برای انجام کار های مدرسه خود به اینترنت احتیاج داشت، مادرش به او توصیه کرد که به مدرسه اش برود، جایی که نزدیک به خانه آن ها است. چند نفر از کارکنان مدرسه و مادر این دانش آموز گفتند که مدیر و معلمان مدرسه برای دیدن جاناتان به بیرون می آیند. این پسر جوان از اینکه می تواند با دوستان و همکلاسی های خود به صورت آنلاین صحبت کند بسیار خوشحال است.
گرچه که به نظر می رسد جاناتان از این ترتیب راضی است، اما معلمی که در آن مدرسه کار می کند، اظهار داشت که اوایل این ماه از دیدن جاناتان در خارج از مدرسه دلش شکسته است. او عکسی از دانش آموز خود را در صفحه شخصی اش به اشتراک گذاشت. این پست به طور گسترده به اشتراک گذاشته شد و یک فرد خیر پیشنهاد پرداخت هزینه خدمات اینترنتی خانواده را به مدت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار