گروه استان ها- ایران دارای ظرفیت های فراوانی در حوزه های مختلف و متنوع تولیدی است و نیاز برای خودکفایی در بخش های مختلف از این ظرفیت ها به خوبی بهره گرفته شود.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان ، لزوم استفاده بهینه و هدفمند از ظرفیت ها و نقش تولید در حل مشکلات اقتصادی، حکمرانان را در این بیش از یک دهه، مجاب کرده است تا با قرار دادن عناوین اقتصادی و تولیدی در پس شعارهای هر ساله، جهت گیری کلان کشور را به سمت اهداف اقتصادی و رونق تولید سوق دهند.
در همین راستا، امسال که به عنوان سال جهش تولید، از طرف مقام معظم رهبری معرفی شده، فرصتی است تا با رفع مشکلات و موانع پیش روی صنعتگران و تولیدکنندگان، بتوان از این ظرفیت استثنایی و کم نظیر نهفته در گوشه گوشه این مرزوبوم، نهایت استفاده را کرد و زمینه ایجاد تحولی بزرگ در ساختار اقتصادی کشور را فراهم آورد.
بر اساس ماده 61 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، به منظور بررسی و اتخاذ تصمیم درزمینه حل وفصل مشکلات واحدهای تولیدی، به ویژه در موارد مربوط به تکمیل و راه اندازی طرح های نیمه تمام، تأمین مالی، تعیین تکلیف بدهی های معوق و همچنین رفع مشکلات مرتبط با محیط زیست، منابع طبیعی، معادن و رفع موانع صادراتی، به دولت اجازه داده می شود نسبت به ایجاد «ستاد تسهیل و رفع موانع تولید» به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت اقدام کند.
اعطای ضمانت نامه برای تسهیلات تعاونی ها؛ توجه جدی تری به تعاونی بانوان در فارس شده است
پرداخت تسهیلات بانک رفاه در دوران شیوع ویروس کرونا ادامه دارد
شیوع کرونا 91مهدکودک در استان مرکزی را متضرر کرد/ جبران بخشی از خسارت با اعطای تسهیلات
کارفرمایان استان کرمان از تسهیلات کرونا استقبال نکردند
در راستای وظایف این ستاد، در هر استان کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید به ریاست استاندار و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار