کدام اپلیکیشن ها و بازی ها برای مک های مجهزبه تراشه آرم منتشر می شوند؟

لوگوی زومیت زومیت . سه شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۹ - ساعت ۲۳:۱۲
از تمامی اپلیکیشن های اختصاصی اپل گرفته تا اپلیکیشن هایی نظیر لایت روم و فتوشاپ و Nova و بازی هایی مثل Beyond a Steel Sky؛ کدام اپلیکیشن ها و بازی ها به مک های مجهزبه تراشه ی آرم می آیند؟

اپل در جریان برگزاری مراسم One Mpre Thing به صورت رسمی از مک بوک ایر جدید و مک بوک پرو جدید و مک مینی جدید با تراشه ی پنج نانومتری M1 که نخستین تراشه از خانواده ی اپل سیلیکون محسوب می شود پرده برداری کرد. دقایقی پس از معرفی این محصولات شاهد اعلام فهرست نخستین اپلیکیشن ها و بازی هایی بودیم که برای مک های مبتنی بر آرم دردسترس قرار می گیرند. در بین اپلیکیشن ها و بازی های اعلام شده توسط اپل، نام های آشنای زیادی دیده می شوند؛ از ادوبی لایت روم و ادوبی فتوشاپ گرفته تا DaVinci Resolve و Cinema 4D و موارد دیگر.
اپل همچنین گفت بهینه سازی های خاصی روی اپلیکیشن Nova شرکت Panic انجام داده تا آن را به مک های جدید بیاورد. افزون بر این ها اپلیکیشن های دیگری نیز به مک ها می آیند که شامل اپلیکیشن آموزش کدنویسی Hopscotch و اپلیکیشن ویدئومحور Mmhmm و اپلیکیشن طراحی محور Shapr3D و بازی Beyond a Steel Sky و اپلیکیشن های شرکت Omni Group و اپلیکیشن Affinity Publisher و اپلیکیشن MacFamilyTree و یکی از بازی های سری Baldur’s Gate و... می شوند. اپل پیش تر اعلام کرده بود که مایکروسافت ورد و اکسل و پاورپوینت برخی به روزرسانی ها دریافت می کنند تا برای مک های مجهزبه تراشه ی M1 آماده شوند.
اپل تاریخ انتشار دقیق اکثر اپلیکیشن هایی را که از آن ها نام بردیم اعلام نکرد، اما گفت که لایت روم قرار است ماه آینده ی میلادی منتشر شود. همچنین سال آینده ی میلادی فتوشاپ منتشر خواهد شد. در کنار آنچه گفتیم، تمامی اپلیکیشن های اختصاصی اپل از همان ابتدا برای مک های مبتنی بر تراشه ی M1 دردسترس قرار می گیرند. این موارد، اپلیکیشن های حرفه ای اپل نظیر Final Cut Pro و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار