احزاب و شخصیت های لبنانی با تاکید بر لزوم مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی این گزینه را تنها راه آزادسازی فلسطین اشغالی برشمردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری سوریه "سانا"، احزاب، سازمان ها و شخصیت های لبنانی تاکید کردند: مقاومت تنها گزینه برای احقاق حقوق غصب شده عرب ها و مقابله با تجاوزات و تهدید های اسرائیل است.
حزب قومی-اجتماعی سوریه در لبنان با انتشار بیانیه ای به مناسبت عید مقاومت و سالگرد آزادسازی لبنان در بیست و پنجم می سال ۲۰۰۰، اعلام کرد: مقاومت گزینه صحیح است و امید بستن به آن سودمندتر از امیدوار بودن به قطعنامه های سازمان ملل است که اگر مقاومت با قدرت آتش و آهن و با اراده و فداکاری آن را اجرایی نکرده و جنوب لبنان را آزاد نمی کرد، در بند سلسله مراتب بین المللی می ماند.
این بیانیه با اشاره به همزمانی عید مقاومت امسال با روز جهانی قدس تاکید کرد: "همزمانی این دو مناسبت تنها فرهنگ مقاومت و آزادسازی و گزینه مقاومت در برابر رژیم اشغالگر و مقابله با عادی سازی روابط را تقویت می کند".
در همین زمینه، هیئت علمای بیروت نیز تاکید کرد مقاومت تنها راه بازگشت ملت فلسطین به سرزمین و کشورشان است.
این هیئت امروز با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: فلسطین تنها با مقاومت بازستانده می شود و پس از دهه های متوالی اشغالگری، کشتار و کوچاندن امید بستن به چیزی جز مقاومت سراب و توهم است.
هیئت فرماندهی جنبش ناصری های مستقل "المرابطون" نیز تاکید کرد: روز آزادسازی لبنان در بیست و پنجم می سال ۲۰۰۰ به لحاظ تاریخی و جغرافیایی قطعیت مقاومت و فداکاری های نیرو های آن و پافشاری آنان به ایستادگی در برابر دشمن صهیونیستی طی ده ها سال و از زمان اعلام برپایی این رژیم در خاک فلسطینی اشغالی را نشان داد.
این هیئت در بیانیه ای افزود: آزادسازی تنها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری