متن، صوت و نرم افزار دعای عرفه+ دانلود

ایکنا چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۱
گروه فناوری اطلاعات روز عرفه به عنوان روز عید معروف نیست، اما در حقیقت این روز عید بزرگی است و خداوند بخشایش بی اندازه در حق بندگان دارد؛ شناخت خداوند و گام گذاشتن در مسیر توبه و عبودیت را امروز به کمک دعای عرفه می توان آغاز کرد.

به گزارش ایکنا؛ امروز عید است؛ روزی که خداوند بندگانش را به عبودیت دعوت کرده و سفره های کرامت و بخشش خود را گسترانده است. امام زین العابدین(ع) در این روز صدای سائلی را که از مردم کمک می خواست شنید و به او فرمود: وای بر تو، آیا از غیر خدا سؤال(درخواست کمک) می کنی در این روز. حال آنکه امید می رود در این روز برای بچه های در شکم، که فضل خدا شامل آنها شود و سعید گردند.
امروز روز عرفه است؛ آنگاه که جبرئیل(ع) مناسک حج را به حضرت ابراهیم(ع) می آموخت، چون به عرفه رسید به او گفت: «عرفت؟» یعنی «یاد گرفتی؟» و او پاسخ داد، آری. لذا سرزمین عرفات به این نام خوانده شده است. اعتراف به گناه در این سرزمین نیز از دیگر دلایل نام گذاری این صحرا به نام عرفات است.
دعای روز عرفه امام حسین(ع) یکی از زیباترین دعایی است که در این روز ما را به قرب الهی و شناخت باری تعالی نزدیک تر می کند.
بشر و بشیر پسران غالب اسدى روایت کرده اند که بعد از ظهر روز عرفه در صحراى عرفات خدمت حضرت سید الشهدا(ع) بودیم، پس با گروهى از اهل بیت(ع) و فرزندان و شیعیان با نهایت خاکسارى و خشوع از خیمه خود بیرون آمدند و در جانب چپ کوه ایستادند و روى مبارک خود را به سوى کعبه کردند و دست ها را برابر صورت برداشتند، مانند مسکینانى که طعام طلبند و دعای عرفه را خواندند.
برای مشاهده متن و ترجمه دعای عرفه اینجا کلیک کنید.
دانلود فایل صوتی دعای عرفه با صدای میثم مطیعی
دانلود فایل صوتی دعای عرفه با صدای منصور ارضی
دانلود فایل صوتی دعای عرفه با صدای سیدمهدی میرداماد
دعای عرفه با صدای مهدی سماواتی
دعای عرفه با نوای حجت الاسلام حسین انصاریان
...

سرخط اخبار