دبیر کل اتحادیه اوراسیا هفته آینده به ایران سفر می کند

اعتماد آنلاین پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴

اعتمادآنلاین| رضا اردکانیان، وزیر نیرو، در جریان سفر به استان یزد با حضور در جمع خبرنگاران به برپایی نهمین ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اشاره کرد و گفت: هم اکنون 34 پروژه اقتصاد مقاومتی استان با پیشرفت حدود 40 درصد و عملکرد حدود دو هزار میلیارد تومانی در دستور کار است که تکمیل این طرح ها به 4500 میلیارد تومان منابع نیاز دارد.
وی با تاکید بر اینکه اجرای این طرح ها موجب اشتغال زایی 10 هزار نفر در استان خواهد شد، ادامه داد: در تلاشیم تا با جلب سرمایه در سایر بخش ها سطح اشتغال زایی در استان را افزایش بدهیم. هم اکنون بیکاری در یزد به حدود 12.8 درصد رسیده است که این رقم به هیچ عنوان زیبنده استانی با چنین ظرفیت های بی شمار نیست.
جانشین رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در استان یزد تصریح کرد: با توجه به ظرفیت ها و نقدینگی 45 هزار میلیارد تومانی در استان تلاش خواهیم کرد طی برنامه ای دو ساله نرخ بیکاری در این استان تک رقمی شود.
اردکانیان تاکید کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی مردم و سرمایه گذاران اطمینان داشته باشند که تامین آب و انرژی مورد نیاز برای بخش های صنعت، خدمات، شرب و بهداشت مطمئنا با اولویت دنبال خواهد شد و این مهم به معنای خاطرجمعی برای سرمایه گذاری در بخش های یاد شده است.
وزیر نیرو تصریح کرد: در بخش کشاورزی نیز به عنوان اصلی ترین مصرف کننده آب نیازمند اصلاحات جدی در شیوه های مصرف آب، انتخاب الگوهای مناسب کشت و روش های آبیاری مناسب هستیم.
وی با اشاره به اینکه طرح های تامین بلندمدت آب استان به شکل های مختلفی در حال پیگیری است، اضافه کرد: در این بین برنامه های متعددی از اصلاح شیوه های مصرف، تعادل بخشی به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار