وکیل حقوق بشری آمریکایی-فلسطینی در یادداشتی، برقراری روابط سیاسی میان اسرائیل و امارات و بحرین را در خدمت اقتدارگرایی و سرکوب معترضان در بحرین دانسته است.

به گزارش جام نیوز ، نورا عریقات، وکیل حقوق بشری آمریکایی-فلسطینی در یادداشتی که برای شبکه ان بی سی آمریکا نوشته، برقراری روابط سیاسی میان اسرائیل و امارات و بحرین که دونالد ترامپ "پیمان تاریخی صلح" در خاورمیانه خوانده را در خدمت اقتدارگرایی و سرکوب معترضان در بحرین دانسته است.
خانم عریقات که موسس مرکز مطالعات سیاسی عرب در شهر واشنگتن دی سی هم هست، نوشت: "هر چند ترامپ ممکن است در آستانه انتخابات بخواهد چند پوئنی تحت عنوان رهبر صلح آور برای خودش منظور کند اما در حقیقت این توافق چیزی نیست مگر تقویت ارکان تسلیحاتی، اقتصادی و دیپلماتیک حکومتی که سرکوب گر جنبش دموکراسی خواه و جویای آزادی بحرین است... امارات در سایه برقراری روابط با اسرائیل اکنون قرار است از آمریکا تسلیحات پیشرفته نظامی چون پهپاد و جنگنده فوق پیشرفته اف ۳۵ خریداری کند و بحرین هم (همسو با ابوظبی) به دنبال تحکیم نیروی دفاع هوایی خود است. این دو کشور در حالی به دنبال جلب حمایت و همکاری نظامی با ارتش های برتر و قوی هستند که بهبود روابط دیپلماتیک آنها (با آمریکا و اسرائیل) به آنها نوعی مصونیت در برابر نقض گسترده حقوق بشر و نادیده گرفتن قوانین جنگی را اعطاء خواهد کرد."
در ادامه این یادداشت خانم عریقات به وضعیت حقوق بشر و سرکوب اعتراضات در بحرین به عنوان شاهدی بر استدلال خود پرداخته است.
"عفو بین الملل در حد فاصل ژوئن ۲۰۱۷ تا ژوئن ۲۰۱۸ دست کم ۱۶۹ مورد از احضار، بازجویی، تعقیب، زندانی کردن و ممنوع السفرکردن مخالفان دولت بحرین یا اعضای خانواده آنها را ثبت کرده است. تنها در یکی از این موارد، در ماه مه ۲۰۱۷، مقام های دولت بحرین ابتسام السایق، فعال حقوق بشری در بحرین را ...

سرخط اخبار