عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با توجه به تحریم ها باید بودجه شرکت های دولتی را کاهش دهیم تا بتوانیم از وابستگی بودجه به نفت نجات کنیم.

سیدناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره افزایش 9 درصدی شرکت های دولتی در سال آینده اظهار داشت: با توجه به اینکه سعی و تلا ش مان این است که از اتکای بودجه به نفت فاصله بگیریم، لازم است که بودجه های غیر ضروری را کاهش بدهیم. 
وی ادامه داد: بودجه های جاری غیر ضروری مانند بعضی از همایش ها که در طول سال شاهد برگزاری آنها هستیم و هزینه های سنگینی را برای کشور به همراه دارد باید اینها را کم کنیم.
دولت می تواند بودجه شرکت هایش را مدیریت کند
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه به واسطه تحریم ها فروش نفت به شدت کاهش پیدا کرده است، تأکید کرد: علی رغم اینکه نفت را از ما خریداری نمی کنند شاهد افزایش بودجه شرکت های دولتی در سال 99 هستیم در حالیکه این شرکت ها در اختیار خود دولت است و می تواند آنها را مدیریت کند. 
لارگانی اظهار داشت: با توجه به تحریم بودجه بیشتر متکی به مالیات و فروش اموال مازاد دولت و اوراق مشارکت است و از طرفی در سال های گذشته به واسطه فروش اوراق مشارکت بدهی سنگینی برای دولت ایجاد کرده ایم؛ قطعاً این بدهی برای دولت های بعدی هم خواهد ماند و آنها را در تصمیم گیری با مشکل مواجه می کند که ضروری است کمتر از اوراق مشارکت استفاده کنیم.
نباید به نام مالیات به مردم فشار بیاوریم
وی افزود: یکی از راههای جلوگیری از مشکلات این است که باید بودجه شرکت های دولتی را کاهش دهیم تا بتوانیم هم از بودجه ای که قبلاً وابسته به درآمد نفت بود نجات پیدا کنیم و هم اینکه تدبیر کنیم فشارهای مالیاتی بر مردم افزایش پیدا نکند.
عضو ...

سرخط اخبار