وزیر خارجه ایران در پاسخ به تصمیم رئیس جمهور آمریکا برای تشدید تحریم ها علیه ایران گفت تروریسم اقتصادی آمریکا غیرقانونی و ضدبشری است.
به گزارش تابناک به نقل از فارس، «محمد جواد ظریف»، وزیر خارجه ایران امروز چهارشنبه به تصمیم «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا برای تشدید تحریم ها علیه ایران واکنش نشان داد.
وی در توئیتر نوشت: «دونالد ترامپ در راستای تشدید جنگ اقتصادی علیه ایرانی ها به وزیر خزانه داری دستور داده "تحریم ها علیه کشور ایران را به طرز محسوسی افزایش دهد." این به منزله اعتراف به این است که آمریکا عامدانه شهروندان عادی را هدف قرار می دهد: تروریسم اقتصادی، غیرقانونی و ضدبشری است. جنگ و تروریسم را متوقف کنید.»
«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه گفت به وزیر خزانه داری این کشور دستور داده تحریم ها علیه ایران را افزایش دهد.
او در توئیتر نوشت: «همین الان به وزیر خزانه داری دستور افزایش محسوس تحریم ها علیه کشور ایران را دادم.»
واشنگتن بعد از خروج از برجام در راستای سیاستی موسوم به «فشار حداکثری» به اقداماتی تحریک آمیز مانند از سرگیری تحریم ها، اعمال تحریم های جدید علیه ایران، قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان های اصطلاحاً تروریستی، اعزم یک ناوگروه، چند بمب افکن بی -۵۲ و چند جنگنده اف-۲۲ به منطقه و تحریم وزیر خارجه ایران روی آورده است.
جمهوری اسلامی ایران در واکنش به این اقدام یک سال «صبر راهبردی» را در دستور کار قرار داد و به طرف های توافق هسته ای به ویژه کشورهای اروپایی که وعده جبران خروج آمریکا را می دادند مهلت داد به تعهدات خود ذیل توافق هسته ای عمل کنند.
با گذشت یک سال و محقق نشدن ...

سرخط اخبار