اصفهان - ایرنا - ظرفیت اقامتی هتل ها و مهمانپذیرهای استان اصفهان در طول فعالیت دولت های یازدهم و دوازدهم، سه و نیم برابر شده و به ۳۵ هزار تخت رسیده و این امر چشم انداز روشنی را برای رونق هرچه بیشتر صنعت گردشگری در این خطه ایجاد کرده است.

ظرفیت اقامتی هتل ها و مهمانپذیرها یکی از شاخص های اساسی در صنعت گردشگری هر کشور و منطقه بشمار می آید و بررسی آمار و گزارش ها نشان می دهد که در طول فعالیت دولت های یازدهم و دوازدهم، برنامه ها و اقدام های بسیاری برای افزایش این ظرفیت و توسعه زیرساخت های گردشگری صورت گرفته است.
اصفهان بعنوان یکی از قطب های گردشگری دنیا و ایران از نقاط هدف برای توسعه زیرساخت های گردشگری بویژه در بخش ظرفیت اقامتی و تخت های هتل هاست بطوریکه با همراهی و مشارکت بخش خصوصی و حمایت دولت، طرح های سرمایه گذاری بسیاری در هفت سال گذشته در این زمینه اجرا شد.
استان اصفهان بیش از ۲۲ هزار بنا و اثر تاریخی دارد که یکهزار و ۸۵۰ مورد آن به ثبت ملی و هفت اثر آن به نام میدان امام(نقش جهان)، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع و سه قنات به نام های وزوان، مزدآباد و مون به ثبت جهانی رسیده است؛ این خطه همواره کانون توجه گردشگران داخلی و خارجی بوده و هر سال صدها هزار گردشگر به آن سفر می کنند.
با روی کارآمدن دولت یازدهم و گشایش های بین المللی، صنعت گردشگری در کشورمان بویژه استان اصفهان جان تازه ای گرفت و تعداد گردشگران خارجی چند برابر شد و از طرفی گردشگران داخلی نیز با توجه به توسعه خوبی که در زیرساخت ها صورت گرفت، اقبال بیشتری نسبت به این صنعت نشان دادند.
بدین ترتیب با افزایش تعداد گردشگران بویژه در ایامی مانند عید نوروز و لزوم تامین اقامتگاه های مناسب برای آنها، توسعه زیرساخت های اقامتی از جمله هتل ها در دستور کار مسوولان و سرمایه گذاران بخش خصوصی قرار گرفت و طرح های بسیاری در این راستا اجرا شد و از طرف دیگر دولت بسترهای خوبی برای توسعه اقامتگاه های سنتی و ...

سرخط اخبار