احتمال خروج اتریش از اتحادیه اروپا

اندیشکده روابط بین الملل چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۵:۵۳

اندیشکده روابط بین الملل: بر طبق نتیجه نظر سنجی در باره خروج کشور اتریش از اتحادیه اروپا که در نشریه « کوریر» منتشر شد، 47 درصد خواهان خروج کشور از اتحادیه اروپا هستند.
51 درصد ساکنان اتریش معتقدند که اتریش باید در ترکیب اتحادیه اروپا باقی بماند. 47 درصد شهروندان خواهان خروج کشور از اتحادیه اروپا هستند.
یوهانس هوبنر نماینده مجلس از حزب آزادی اتریش در خصوص احتمال خروج اتریش از اتحادیه اروپا اظهار داشت:
” هم اکنون خرج اتریش از اتحادیه اروپا بررسی نمی شود. اما این موضوع به جهت پیشرفت اتحادیه اروپا طی دو — سه سال آینده وابسته خواهد بود. اگر چنین گرایشی مانند نادیده گرفتن تصمیمات پارلمان رخ بدهد،شکل گیری سناریوی خروج اتریش از اتحادیه اروپا محتمل خواهد بود. با وجود این بعید می دانم که اتریش به تنهایی اتحادیه اروپا را ترک کند، اما اگر کشورهای دیگری قصد خود برای خروج از این اتحادیه را اعلام کنند، اتریش نیز از آنها پیروی خواهد کرد. در این رابطه مهم رفتار همسایگان شرقی ما — لهستان، اسلواکی، چک، ومجارستان است. فعلا همه چیز به تصمیمات اتحادیه اروپا وابسته است”.
به نوشته « تلگراف» بطور همزمان اعلام شد که دادگاه قانون اساسی نتایج آخرین انتخابات ریاست جمهوری را به دلیل بروز اشتباهات در شمارش آراء ارسالی از طریق پست لغو کرد. کشور در انتظار انتخابات جدید است که احتمالا نوربرت هوفر از حزب مافوق راست ممکن است در آن پیروز شود که در مسابقه انتخاباتی ماه مه از الکساندر وان در بِللِن نماینده حزب “سبزها” شکست خورد و فقط 31 هزار رأی کم آورد.
اگر چنین اتفاقی رخ بدهد، برای اولین بار در تاریخ اتریش، حزب مافوق راست نماینده خود را بر کرسی ریاست ...

سرخط اخبار