آیفون های سال 2020 با نمایشگر OLED و پشتیبانی از 5G معرفی می شوند

زومیت سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۲
آیفون های ۲۰۲۰ اپل از نمایشگر OLED بهره می برند و دو مدل از آن ها نیز با قابلیت پشتیبانی از شبکه ی 5G معرفی خواهند شد.

براساس گزارش های منتشرشده، به نظر می رسد در سال جاری، کوپرتینویی ها به طورکلی روی دوربین گوشی های آیفون تمرکز کرده اند. بااین حال، مینگ چی کو ، تحلیلگر معروف، معتقد است اپل تغییرات ظاهری و داخلی مهمی در خط تولید محصولات ۲۰۲۰ خود ایجاد کرده است.
مینگ چی کو در گزارش های قبلی خود ادعا کرده بود سال آینده، گوشی های آیفون اپل با نمایشگر LCD رونمایی و به بازار عرضه خواهند شد؛ اما براساس آخرین اطلاعات وی، گوشی پرچم دار اقتصادی کوپرتینویی ها که هم رده ی آیفون XR است، از نمایشگر OLED بهره خواهد برد. 
همچنین، انتظار می رود مدل های پریمیوم آیفون نیز با نمایشگر OLED به بازار عرضه شوند. با وجود آنکه هنوز در اخبار به این موضوع اشاره نشده، احتمالا گوشی های آیفون جدید اپل با نمایشگر OLED از رزولوشنی بیشتر و هم رده ی گوشی های آیفون XS و آیفون XS MAX برخوردار خواهند بود. باوجوداین، اپل قصد تغییر اندازه ی نمایشگر را نخواهد داشت. 
در یادداشت یکی از سرمایه گذاران به نام پِر کو بدین موضوع اشاره شده که آیفون XR محصول سال ۲۰۲۰، از نمایشگر ۶.۱ اینچی بهره خواهد برد؛ اما باتوجه به اینکه نمایشگر گوشی آیفون از نوع OLED است، شاید از حاشیه های باریکی بهره ببرد و درنتیجه، نمایشگر تاحدی بزرگ تر باشد. پرچم دار اقتصادی اپل که قرار است سال آینده ی میلادی معرفی شود، دراصل گوشی هوشمند بعدی آیفون ۱۱ و آیفون ۱۱ مکس خواهد بود و اپل گوشی های بعدی خود را با نمایشگر ۵.۸ اینچی و ۶.۵ اینچی به بازار عرضه خواهد کرد. باوجوداین، به نظر می رسد کوپرتینویی ها قصد دارند سال آینده ی میلادی دستگا ه هایی با نمایشگر ۵.۴ اینچی و ۶.۷ اینچی معرفی و به بازار ...

سرخط اخبار